lørdag, 09 november 2024 09:55

Oljefondet kjøpte eiendom for 1,1 milliarder kroner i London

Skrevet av
Oljefondet, som ledes av Nicolai Tangen, har igjen handlet eiendom sentralt i London. Oljefondet, som ledes av Nicolai Tangen, har igjen handlet eiendom sentralt i London. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Oljefondet har kjøpt seg ytterligere opp i eiendommen Pollen Estate som ligger i handle- og turistområdet i West End sentralt i London.

Prislappen kommer på 81 millioner pund, eller rundt 1,1 milliarder kroner, opplyser Norges Bank Investment Management, kjent som oljefondet, i en pressemelding.

Oljefondet eide allerede 58 prosent av eiendommen, som ble kjøpt i 2014. Eiendommen består av 70.000 kvadratmeter kontorlokaler og varehandel.

Avtalen med selger Greenwich Hospital ble undertegnet fredag. Kjøpet betyr at oljefondet har sikret seg ytterligere 10 prosent av eiendommen.

Ansvaret for forvaltningen av eiendommen vil fortsette å ligge hos Pollen Estates eget forvaltningsselskap.

Andre saker å lese

Fagforening anmelder Felleskjøpet for søndagsåpent

11-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Fagforening anmelder Felleskjøpet for søndagsåpent

LO-forbundet Handel og Kontor mener Felleskjøpet ikke har lov til å ha åpent på søndager og varsler en anmeldelse av saken. Kjeden mener å ha sitt på det tørre.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - dette ble solgt i begynnelsen av april

11-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - dette ble solgt i begynnelsen av april

Det har vært god aktivitet i eiendomsmarkedet i Ringerike de første dagene i april. Den høyeste registrerte overdragelsen gjelder Storgata 1, som gikk for 20 millioner kroner. Flere boliger har...

Les mer i RingeriksAvisa

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

10-04-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

Det er ikke ofte regjeringen må gripe inn med ekstraordinære tiltak for å håndtere nasjonale krisetilstander. Pandemi, flom, krig – og nå: Norge i fotball-VM.

Les mer i RingeriksAvisa

Felleskjøpet i Hønefoss får søndagsåpent hagesenter

10-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra og med søndag 12. april åpner Felleskjøpet i Hønefoss sitt hagesenter også på søndager.

Les mer i RingeriksAvisa