torsdag, 07 november 2024 11:32

TV 2 bekrefter ny sesong av «Norges dummeste»

Skrevet av
Deltager Morten Thoresen gir tommel opp for ny sesong. Deltager Morten Thoresen gir tommel opp for ny sesong. Foto: Kristoffer Lenes

Etter en premieresesong med ekstremt imponerende seertall så lå det i kortene at TV 2 ville ha mer.

«Norges dummeste» har vært høstens store overraskelse på TV 2. Etter blandete tilbakemeldinger fra anmelderne trykket seerne programmet til sitt bryst, og det tok ikke lang tid før første episode passerte én million visninger.

– Med over en million seere i snitt så langt, kommer det neppe som noen stor overraskelse at vi har bestilt en ny sesong av «Norges dummeste». Seertallene er jo spinnville! forteller programredaktør Trygve Rønningen i TV 2.

Han hadde heller ikke forutsett de høye tallene.

– Vi kunne aldri ha sett for oss den enorme suksessen som dette programmet har fått, mye takket være deltakere som viser en åpenhet, raushet og vilje til å by på seg selv – nydelig ledet av duoen Einar Tørnquist og Jan Thomas.

Rønningen vil også trekke frem Erik Solbakken og Jørgen Høst i produksjonsselskapet Montreux Film & Fjernsyn, som står bak programmet.

– Det er de som har skapt dette fantastiske konseptet som vi nå gleder oss til å vise mer av på TV 2, forteller programredaktøren.

Nylig var de sammen i Frankrike, der «Norges dummeste» fikk massiv oppmerksomhet.

– Programmet var en av de store snakkisene under TV-messen i Cannes siste uka i oktober. Du skal ikke se bort fra at programmet kommer til å bli laget i lokale versjoner i andre land enn Norge i årene som kommer, sier Rønningen.

I «Norges dummeste» ryker de smarteste kjendisene ut først, mens de andre får beskjeden «Du er dessverre videre». I denne konkurransen er det altså et mål ikke å stå igjen til sist – ingen av deltakerne ønsker seg den stigmatiserende førsteplassen.

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa