tirsdag, 23 juli 2024 10:01

Dette bestiller hønefossingene hjem

Hamburger er favoritten! Hamburger er favoritten! Foto: Wolt

Wolt lanserte leveringstjenesten sin i Hønefoss i mai i år, og etter to måneders drift i byen er hønefossingenes favorittmat ganske tydelig. Selv om tilbudet er variert, er det allikevel én rett som skiller seg klart ut når det gjelder popularitet blant kundene.


Brød, kjøtt, ost, salat, tomat og en skive agurk eller løk - det blir en hamburger, som er hønefossingenes klare favoritt når de skal kose seg med digg take-out. Siden starten for hjemlevering med Wolt i Hønefoss, har den trygge og gode hamburgeren blitt leveringsfavoritten i byen - med god margin.

De fem mest populære matrettene i Hønefoss så langt i år:
1. Hamburger
2. Pizza
3. Sushi
4. Asiatisk
5. Indisk

elisabeth stenersenWolt er ikke overrasket over at burger er det mest populære å få levert hjem. Siden starten i mai har 46 prosent av alle bestillinger i Hønefoss inneholdt hamburger.
– Hønefossingene skiller seg ikke særlig ut fra resten av landet. Burger ligger på topp i nesten alle byene i Norge der Wolt leverer rykende fersk mat hjem eller på jobb. Vi er ikke overrasket over å se at hamburgere er den mest etterspurte retten for hjemlevering i Hønefoss.
Hamburgere har den perfekte balansen mellom smak, tilgjengelighet og variasjon. Med ulike typer kjøtt og gode vegetarvarianter, sauser og tilbehør tilgjengelig, tilpasses de lett til ulike preferanser og smaker, sier Elisabeth Stenersen, daglig leder i Wolt Norge.
Med et godt utvalg av lokale restauranter og nasjonale kjeder, har kundene stort utvalg å velge blant, som passer til de fleste smaker og humør.
At hamburger er favoritten, kommer også tydelig frem i listen over de mest populære
restaurantene på plattformen i Hønefoss. Her har tre av fem hamburgere på menyen.
De fem mest populære restaurantene i Hønefoss (ikke i rekkefølge):

  • Hønefoss Pizza & Grill
  • Café Clint
  • Burger King
  • King Asia
  •  Al Mato
Sist redigert tirsdag, 23 juli 2024 10:14

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa