fredag, 31 mai 2024 21:43

Mann dukket opp på legevakta i Oslo med skuddskader

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann dukket opp på legevakta i Oslo med skuddskader fredag kveld. Ifølge politiet er mannen alvorlig skadet.

– Politiet fikk rett etter klokken 19 melding fra helsevesenet om at en mannlig fornærmet hadde dukket opp på Legevakta i Oslo med skuddskader. Skadeomfanget er alvorlig, men ikke livstruende, skriver operasjonsleder Kristian Wergeland Digranes i en melding til mediene.

Han opplyser at den fornærmede er en mann i 40-årene.

– Politiet har mange ressurser i arbeid for å avdekke hva som kan ha skjedd. Det er fortsatt uklart hvor og når hendelsen inntraff, forteller operasjonslederen.

NTB

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 5

31-01-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 5

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Kronprinsessen bodde fire dager i Epsteins hus i 2014: – Utviste dårlig dømmekra…

31-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kronprinsessen bodde fire dager i Epsteins hus i 2014: – Utviste dårlig dømmekraft

Slottet opplyser at kronprinsesse Mette-Marit og Jeffrey Epstein hadde kontakten i 2014 – og vedgår at informasjonen de tidligere har gitt, ikke stemte.

Les mer i RingeriksAvisa

Høy bruk av digitale helsetjenester i Norge

30-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Høy bruk av digitale helsetjenester i Norge

En ny undersøkelse fra Helsedirektoratet viser at seks av ti nordmenn har brukt digitale helsetjenester det siste året.

Les mer i RingeriksAvisa

Oljefondet kjøper stadig mer av USAs statsgjeld

30-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Oljefondet kjøper stadig mer av USAs statsgjeld

Oljefondet investerer stadig mer i amerikanske statsobligasjoner, som ved årsskiftet utgjorde 9,4 prosent av fondets totale investeringer.

Les mer i RingeriksAvisa