torsdag, 05 oktober 2023 09:56

Drap og rykter

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(3 Stemmer)

(Leder) Drapet på Jonas Henriksen slo ned som en bombe i lokalsamfunnet omkring Hønefoss. Etter hvert som den ene etter den andre ble siktet i saken, økte forbauselsen hos de fleste. Samtidig florerte ryktene som aldri før.

I vår lille redaksjon har vi så langt 20 navn på blokka. Da er det godt å vite at politiet mener de har siktet de fem det er aktuelt å sikte.

Vi kan selvfølgelig ikke bringe våre rykter videre, men kan konstatere at vi visste navnet på de tre siste siktede flere dager før de ble anholdt. Når ryktene favner mange i et bestemt miljø, er det nesten ikke til å unngå at slikt oppstår. Spesielt ikke i et lite og gjennomsiktig lokalmiljø.

Det er lov til å undre seg over at så mange som fem personer er involvert i et sjalusidrap. Derfor har det naturlig nok gått rykter om et oppgjør innenfor et narkotikanettverk. For å unngå videre spekulasjoner i den retningen, er fint at politiet har gått ut med at de jobber med sjalusi som et motiv i saken.

Vi har tro på at den rette gjerningspersonen blir dømt.

Lest 36891 ganger
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

13-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

Regjeringen vil nedsette en ekspertgruppe som skal undersøke om Nav fungerer optimalt og om det er godt nok rustet for fremtiden.

Les mer i RingeriksAvisa

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

12-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

Jevnaker kommune har nådd en milepæl som få andre kan vise til - i 2025 var samtlige nye personbiler som ble registrert i kommunen helelektriske. Dermed plasserer Jevnaker seg i...

Les mer i RingeriksAvisa