onsdag, 03 mai 2023 21:49

Giske har tre krav til Ap-ledelsen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Trond Giske har tre krav til Ap-toppen. Trond Giske har tre krav til Ap-toppen. Foto: Joakim Halvorsen / NTB

Den tidligere Ap-toppen Trond Giske har tre klare mål for landsmøtet som starter torsdag. – Inntektene må opp for trygdede og pensjonister, sier han.

Den tidligere Ap-nestlederen leder partiets største lokallag, Nidaros i Trondheim. Før årets landsmøte går av stabelen har han tre krav til partiet.

– Vi ser jo at det finnes fattigdom i Norge. Folk som går på uføretrygd for eksempel, som ikke dekker mer enn strøm og husleie og knapt nok det. Da er det veldig lite igjen til fritidsaktiviteter for unge, å komme seg på en ferietur eller hvis TV-en går i stykker, sier Giske til NRK.

Hans tre krav til landsmøtet er:

* Større politisk styring med krafteksporten til utlandet.

* Minstesatsene i trygdene skal økes.

* Sikre at pensjonistene ikke taper kjøpekraft.

NTB

Andre saker å lese

Tiktok inngår milliardforlik med amerikanske myndigheter

22-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tiktok inngår milliardforlik med amerikanske myndigheter

Tiktok har inngått et forlik verdt om lag 3,7 milliarder kroner med det amerikanske justisdepartementet for å ha latt barn under 13 år lage egne kontoer.

Les mer i RingeriksAvisa

Bjørn påkjørt av bil

22-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En bil kolliderte i natt med en bjørn sørøst i Finland, nær grensen til Russland. Politiet advarer folk mot å nærme seg den skadede bamsen.

Les mer i RingeriksAvisa

Flygelederstreiken vil gi store forsinkelser – Vestlandet blir hardt rammet

21-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Flygelederstreiken vil gi store forsinkelser – Vestlandet blir hardt rammet

Tolv flygeledere på Gardermoen og på Flesland går ut i streik. Konsekvensene blir store, spesielt på Vestlandet. Forsinkelsene vil øke utover dagen og ramme hele landet.

Les mer i RingeriksAvisa

USAs økonomiske krig mot Iran: Disse landene står i kryssilden

21-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

USAs økonomiske krig mot Iran: Disse landene står i kryssilden

USAs president Donald Trump har erklært økonomisk krig mot Iran og truet med konsekvenser for alle som handler med landet. Flere allierte kan bli rammet.

Les mer i RingeriksAvisa