fredag, 08 april 2022 14:30

Hoffsjefen fratrer etter 14 år 

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Hoffsjef Gry Mølleskog ved Det kongelige hoff slutter i stillingen i løpet av året. Hun har vært ved hoffet i til sammen 14 år.

Mølleskog har vært hoffsjef i snart sju år og har til sammen arbeidet i 14 år ved Det kongelige hoff, opplyser Kongehuset.

Hun har blant annet vært leder for kronprinsparets stab og leder for det kongelige sekretariat.

– I denne typen rådgiver- og lederroller er det viktig at nye krefter og ideer slipper til med jevne mellomrom, der kongefamilien uansett vil definere og bære de lange linjene, sier Mølleskog.

Mølleskog vil fortsette i jobben inntil videre og fratre etter nærmere avtale. Hun vil tiltre en internasjonal lederstilling i løpet av året.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

To personer pågrepet etter flere ran på Tøyen natt til lørdag

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er pågrepet etter en serie ran på Tøyen natt til lørdag. Politiet brukte både drone og hundepatruljer i søket etter ransmennene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person til sykehus etter eksplosjon i pølsefabrikk

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person er påført brannskader og fire personer er evakuert fra et nabohus etter en eksplosjon og en brann i et næringsbygg på Torp i Fredrikstad.

Les mer i RingeriksAvisa

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

02-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

Fellesforbundets leder Jørn Eggum er sykmeldt. Han har denne uken stått i en storm etter at det kom fram at han har hatt et intimt forhold til en tillitsvalgt.

Les mer i RingeriksAvisa

13-åring kritisk skadet etter batterieksplosjon i hytte på Vinstra

02-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 13-åring er kritisk skadet etter at et batteri eksploderte i en hytte ved Feforvatnet i Nord-Fron i Gudbrandsdalen sent torsdag kveld. To voksne er også alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa