mandag, 30 november 2015 21:36

Kornsilo midt i byen?

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
I ensom majestet I ensom majestet Dronefoto:NITAR/Frank Tverran

(Leder) Da Ringerike kornsilo ble bygd, lå den langt ute på landet i et industriområde. Den var ikke på langt nær så stor som i dag, men ble senere bygd kraftig ut. I dag skjemmes utsikten av denne siloen uansett hvor du kommer inn i byen vår.

Og nå vil eierne av denne bedriften kjøpe naboeiendommer for å sikre utvidet drift på lang sikt. En drift som for lengst burde ha vært flyttet eller lagt ned.

I dag er all annen industri i dette tidligere industriområdet nedlagt. Her lå Høka, Høsveis, Splitkein, Kongress klær og en forniklingsbedrift i tillegg til en trevarefabrikk, - for å nevne noen. Ringerike kornsilo ligger igjen som en ensom majestet tidvis svært støyende.

Samtidig har området omkring endret karakter til merkantile bedrifter, butikker og boliger.

I stedet for at kornsiloen får kjøpe den kommunale eiendommen i Asbjørnsensgate, bør kommunen kjøpe kornsiloen. Og rive den.

Lest 35988 ganger
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Feil på tale- og mobildata

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Telenor har registrert en feil på mobil tale og mobildata. De jobber nå med kartlegging og feilsøk for å få en oversikt over omfang og kundekonsekvenser.

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa