tirsdag, 13 mars 2018 07:31

New York-dirigentlegende fikk sparken

New York-dirigentlegende fikk sparken Foto: Michael Dwyer / AP / NTB scanpix

Metropolitan Opera i New York sparket tidligere musikkdirektør, James Levine, etter å ha funnet «troverdige bevis» på at han sto bak seksuelle overgrep.
Dermed avsluttes Levines 40 år lange karriere som blant annet musikkdirektør og dirigent ved den kjente New York-operaen.

Andre saker å lese

Mann funnet død i leteaksjon i Jevnaker

18-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann som ikke kom hjem som avtalt, er funnet død i Jevnaker. De pårørende er varslet, opplyser politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå rammes også flyplassene av streik

18-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Nå rammes også flyplassene av streik

Fellesforbundet utvider i dag streiken til å ramme serveringssteder på seks av landets største flyplasser. Totalt er nå 4416 medlemmer i 331 bedrifter i streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Stor politiaksjon mot MC-miljø i Oslo

16-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Politiet i Oslo har pågrepet nesten 30 menn på et treff i regi av det politiet mener er en forbudt MC-klubb på Kongen Marina i Oslo.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over fire millioner

16-05-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over fire millioner

Det er registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike i første halvdel av mai. Åsliveien 2 topper denne oversikten med et salg på 4,2 millioner kroner, tett fulgt av Holtbekkveien 4.

Les mer i RingeriksAvisa