tirsdag, 16 september 2025 08:35

Emilie Enger Mehl klar favoritt på oddsmarkedet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Om vi skal tro oddsmarkedet ligger Emilie Enger Mehl best an til å bli leder i Senterpartiet om Trygve Slagsvold Vedum gir seg. Om vi skal tro oddsmarkedet ligger Emilie Enger Mehl best an til å bli leder i Senterpartiet om Trygve Slagsvold Vedum gir seg. Foto: Amanda Pedersen Giske / NTB

Tidligere justisminister Emilie Enger Mehl trekkes fram som den klare favoritten til å bli ny leder i Senterpartiet – i hvert fall om vi skal tro oddsmarkedet.

Spillselskapet Vinn har åpnet odds-børsen på hvem som overtar lederstolen, og tallene peker tydelig på 32 år gamle Mehl som den heteste kandidaten, skriver Nationen.

– Hun har bred støtte internt, stor synlighet i mediene og representerer en ny generasjon i Senterpartiet, sier oddssetter Kjell Knutsen i Vinn til Oddspodden.

Hos Vinn står Mehl til en odds på 1,55, foran forsvarsminister Bjørn Arild Gram, som får 2,40 i odds.

Men Sp-leder Trygve Slagsvold Vedum sa mandag at han vil lede Senterpartiet videre, men svarte ikke klart på om han ser for seg å være leder også ved neste valg.

– Jeg er veldig motivert for å lede partiet, både når det er litt medgang og når det er litt motgang, sa Vedum til pressen etter flere timer langt oppvaskmøte i sentralstyret i partiet.

Partiet fikk 5,6 prosent av stemmene i valget, og ni stortingsrepresentanter – 19 færre enn 2021. Det er første gang Senterpartiet har et ensifret antall stortingsrepresentanter.

NTB

Andre saker å lese

Flere tusen defilerte ved kong Haralds båre

03-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Flere tusen defilerte ved kong Haralds båre

Alle som sto i køen klokken 18 fikk komme inn i Slottskapellet.

Les mer i RingeriksAvisa

Partimåling: Høyre under 15 prosent

02-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Partimåling: Høyre under 15 prosent

Høyre får 14,9 prosent på en ny partimåling fra Opinion. Særlig eldre velgere svikter partiet, hvor oppslutningen er 11,1 prosent blant de over 65 år.

Les mer i RingeriksAvisa

Barnevernsforetak må stoppe virksomheten etter ansettelse av forvaringsdømt

02-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Barnevernsforetak må stoppe virksomheten etter ansettelse av forvaringsdømt

Barnevernsforetaket Bevisstung har mistet godkjenningen til å drive barnevernsinstitusjoner etter at politiet varslet om at flere ansatte har alvorlig og nylig straffehistorikk.

Les mer i RingeriksAvisa

Hovland nummer to i sluttspillfinalen

31-08-2026 Sport NTB - avatar NTB

Hovland nummer to i sluttspillfinalen

Viktor Hovland ble nummer to i sesongavslutningen på PGA-touren i golf. Nordmannen endte tre slag bak verdensener Scottie Scheffler.

Les mer i RingeriksAvisa