mandag, 22 februar 2016 09:17

Sval ute med debutalbum

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Det begynner å bli noen år siden Sval dukket opp som 12-åring og sang seg til MGP Jr-seier. 2016 er året Sval fyller 18, men før det skjer har hun i dag rukket å slippe sitt debutalbum, «Mellom Oss».

Albumet inneholder singlene «To År Tilbake», «Mellom Oss» og den ferskeste, «Tilbakefall». Til sammen har disse allerede rundt to millioner streams, og blitt fremført på både Senkveld og Lindmo, for å nevne noe.

Albumslippet feires i dag med konsert i selveste Oslo Spektrum, hvor Sval står på scenen rett før den finske superstjernen Isac Elliot.

Du kan høre albumet i Spotify nå. Sjekk også ut alle de fine ordene som er blitt sagt om albumet til nå:

«Sval er ikke barnestjerne, hun er stjerne.» - Dagsavisen

«17-åringen Sval Rosenløw Eeg albumdebuterer med et dusin solide låter om forelskelse, svik og savn.» - Aftenposten

«Et helt spesielt talent - med et fornuftig grep om egen karriere.» - Dagbladet

Sist redigert mandag, 22 februar 2016 09:21
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Trafikkuhell mellom bilist og syklist i Osloveien

26-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mindreårig syklist ble lettere skadd i et trafikkuhell i Osloveien torsdag morgen. Ifølge politiet tyder mye på at syklisten syklet inn i en bil. Nødetater rykket ut til stedet...

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Harry Hole på Netflix

26-03-2026 Film NTB - avatar NTB

Endelig: Harry Hole på Netflix

Ellen Helinder er den «Exit»-kjente svensken nå er aktuell som krimetterforsker og identifikasjonsekspert Beate Lønn i «Harry Hole»-serien.

Les mer i RingeriksAvisa

Nato-sjefens støtte til krigen mot Iran vekker misnøye

26-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Nato-sjefens støtte til krigen mot Iran vekker misnøye

Natos generalsekretær Mark Rutte kaller Iran en eksistensiell trussel og kaller USAs angrepskrig nødvendig. Norge kaller krigen et brudd på folkeretten.

Les mer i RingeriksAvisa

Hundrevis av bensinstasjoner i Australia går tomme

26-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hundrevis av bensinstasjoner i Australia går tomme

Over 500 bensinstasjoner i Victoria og New South Wales har gått tomme for bensin eller diesel i kjølvannet av Iran-krigen, melder Sky News Australia.

Les mer i RingeriksAvisa