søndag, 21 juni 2020 11:47

Fikk 15.000 i bot etter harryhandel

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
Fikk 15.000 i bot etter harryhandel Foto: Frank Tverran

En mann i 30-årene er ilagt en bot på 15.000 kroner. Han sa til politiet at han måtte på harryhandel av personlige årsaker, men brøt karantenereglene etterpå.

Mannen er bosatt i Sandefjord, men ble lørdag oppsøkt av politiet i nabobyen Tønsberg etter et tips om at han hadde vært på handletur i Sverige to dager tidligere, skriver Tønsbergs Blad.

Mannen innrømmet harryhandelen og forklarte politiet at han av personlige årsaker måtte handle i Sverige. Han anmeldes nå for brudd på karantenereglene og er ilagt en bot på 15.000 kroner.

Han har ikke vedtatt boten.

NTB

Andre saker å lese

Fastlege siktet for voldtekt av tidligere pasient – mister jobben

01-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mannlig fastlege i Buskerud er siktet for voldtekt av en tidligere pasient og har blitt sagt opp av kommunen han jobber i.

Les mer i RingeriksAvisa

Ny tiltale knyttes til Jonas-saken: – Utførte skadeverk og trusler på oppdrag fr…

01-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny tiltale knyttes til Jonas-saken: – Utførte skadeverk og trusler på oppdrag fra Kristoffer Ørpen Sundt

En mann i 30-årene fra Hønefoss er tiltalt for en rekke alvorlige forhold som inkluderer trusler, forfølgelse, skadeverk og bedrageri – flere av handlingene skal være utført på oppdrag fra...

Les mer i RingeriksAvisa

Spesialenheten starter etterforskning av Sørøst politidistrikt etter Jonas-drape…

30-06-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Spesialenheten starter etterforskning av Sørøst politidistrikt for håndtering av straffesaker som Jonas Aarseth Henriksen ble utsatt for, før han ble drept.

Les mer i RingeriksAvisa

Innbruddsalarm ved Nidarosdomen – politiet etterforsker

30-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Innbruddsalarm ved Nidarosdomen – politiet etterforsker

TRONDHEIM: Tidlig mandag morgen rykket politiet ut til Nidarosdomen etter at en innbruddsalarm ble utløst ved Besøkssenteret til den nasjonale helligdommen.

Les mer i RingeriksAvisa