søndag, 21 juni 2020 11:47

Fikk 15.000 i bot etter harryhandel

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
Fikk 15.000 i bot etter harryhandel Foto: Frank Tverran

En mann i 30-årene er ilagt en bot på 15.000 kroner. Han sa til politiet at han måtte på harryhandel av personlige årsaker, men brøt karantenereglene etterpå.

Mannen er bosatt i Sandefjord, men ble lørdag oppsøkt av politiet i nabobyen Tønsberg etter et tips om at han hadde vært på handletur i Sverige to dager tidligere, skriver Tønsbergs Blad.

Mannen innrømmet harryhandelen og forklarte politiet at han av personlige årsaker måtte handle i Sverige. Han anmeldes nå for brudd på karantenereglene og er ilagt en bot på 15.000 kroner.

Han har ikke vedtatt boten.

NTB

Andre saker å lese

Hundeeiere advares i varmen – risiko for brente poter

14-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hundeeiere advares i varmen – risiko for brente poter

I sommervarmen kan både asfalt og sand bli svært varm. Da må man være ekstra bevisst, ifølge Dyrebeskyttelsen.

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølge bekreftet åtte steder i Sør-Norge

14-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølge bekreftet åtte steder i Sør-Norge

Nå er det offisielt hetebølge åtte steder i Buskerud, Telemark og Agder, ifølge Meteorologisk institutt.

Les mer i RingeriksAvisa

Husbrann i Livveien

13-07-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Husbrann i Livveien

Mandag ettermiddag måtte nødetatene rykke ut til en husbrann i Livveien i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann truet med å skyte folk i kirke i Sarpsborg – våpenet var vannpistol

13-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann som truet med å skyte folk i en kirke i Sarpsborg, er pågrepet av politiet. Våpenet han hadde, viste seg å være en vannpistol.

Les mer i RingeriksAvisa