fredag, 22 mai 2020 09:24

Eldre mann kjørte ned skråning med elektrisk rullestol

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
En eldre mann på elektrisk rullestol kjørte ned en skråning i Sande torsdag ettermiddag. Mannen ble liggende noen timer, og det er mistanke om hodeskader. En eldre mann på elektrisk rullestol kjørte ned en skråning i Sande torsdag ettermiddag. Mannen ble liggende noen timer, og det er mistanke om hodeskader. Foto: Brannvesenet Vestfold (VIB) / NTB scanpix

En eldre mann på elektrisk rullestol kjørte ned en skråning i Sande torsdag ettermiddag. Mannen ble liggende noen timer, og det er mistanke om hodeskader.

Ulykken skjedde i Suluvannsveien i Sande i Holmestrand kommune, opplyser Sørøst politidistrikt.

– Det er en mann i 80-årene som har kjørt ned en skråning med en elektrisk, uregistrert rullestol. Han har trolig ligget noen timer før han ble funnet av turgåere. Det er mistanke om hodeskader, og han følges opp av helsepersonell, opplyser politiet.

Mannen satt fortsatt i rullestolen da politiet ble varslet i 16-tiden.

– Turgåere oppdaget heldigvis ulykken, de meldte ifra og fikk gitt førstehjelp til føreren som lå i kjøreøyet åtte-ti meter nede i en skråning, opplyser brannvesenet.

NTB

Andre saker å lese

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

19-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

Andrew Mountbatten-Windsor, bror av Storbritannias kong Charles, er pågrepet for misbruk av et offentlig embete.

Les mer i RingeriksAvisa

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bi…

19-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bilder

Storbritannia kommer framover til å kreve at teknologigiganter fjerner intime bilder som er lagt ut uten samtykke innen 48 timer, eller risikere store bøter.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp advarer mot kjøttavgift: – Vanlige familier vil rammes hardt

18-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Frp advarer mot kjøttavgift: – Vanlige familier vil rammes hardt

Miljødirektoratet trekker fram en kjøttavgift på 50 prosent som ett av flere mulige tiltak for å kutte klimautslipp. Frp frykter prissjokk.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye ledere i Hønefoss

18-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny leder hos Hygge Hønefoss AS er Marthe Ulen Ødegård og hos Hønefoss Optiske AS, Kyrre Langeteig Gulhaugen.Kilde: BRR

Les mer i RingeriksAvisa