mandag, 04 desember 2017 13:01

LISSIE slipper sitt nye album Castles 23. mars

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Slipper låt og video for å markere nyheten.

For å markere begivenheten, slipper Lissie låta «Blood And Muscle». Videoen til låta kan sees her. Sangen er nedstrippa, med et enerverende pianokomp, noe som lar den store stemmen ta den plassen den fortjener.

 
Albumet er skrevet ut av hennes nye hjem i nordøst Iowa, og representerer en spirituell og musikalsk utvikling hos Lissie. Det er et portrett av en artist som alltid har vært på farta, men endelig slår rot. Endelig får tid til å trekke pusten og reflektere.

 
Lissies tre tidligere album,  Catching a Tiger (2010) Back To Forever (2013) My Wild Wild West (2015) har alle vært inne på Topp 20 i England og Norge. Hun har også nylig figurert i David Lynchs relansering av Twin Peaks, sammen med artister som Trent Reznor og Eddie Vedder.

 
Etter en travel festivalsommer her i Norge, er Lissie tilbake i landet til våren. Se www.lissie.com for oppdateringer.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

En god nyhet i filibustersaken Ringeriksbanen

24-06-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En god nyhet i filibustersaken Ringeriksbanen

Mens Ringeriksbanen stadig skyves foran politikerne, har Buskerud fylkesting nå sendt et tydelig signal: Prosjektet må prioriteres, og investeringsbeslutningen må komme så raskt som mulig.

Les mer i RingeriksAvisa

Norge-profiler var skeptiske til VM-roingen: – Sjukt

23-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Norge-profiler var skeptiske til VM-roingen: – Sjukt

Flere av de norske VM-stjernene var usikre på det virale norske rofenomenet, men i natt omfavnet de det etter den dramatiske seieren.

Les mer i RingeriksAvisa

Fotball 2. divisjon menn søndag avdeling 2, tabell

22-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Hønefoss holder seg godt oppe i den øverste delen av tabellen.

Les mer i RingeriksAvisa

Norges VM-kamp mot Senegal blir historisk – best besøkte på 69 år

22-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Norges VM-kamp mot Senegal blir historisk – best besøkte på 69 år

Ståle Solbakken og Norge møter Senegal i VM på et tilnærmet fullsatt stadion i New Jersey natt til tirsdag, foran landslagets største publikum siden 1957.

Les mer i RingeriksAvisa