mandag, 04 desember 2017 13:01

LISSIE slipper sitt nye album Castles 23. mars

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Slipper låt og video for å markere nyheten.

For å markere begivenheten, slipper Lissie låta «Blood And Muscle». Videoen til låta kan sees her. Sangen er nedstrippa, med et enerverende pianokomp, noe som lar den store stemmen ta den plassen den fortjener.

 
Albumet er skrevet ut av hennes nye hjem i nordøst Iowa, og representerer en spirituell og musikalsk utvikling hos Lissie. Det er et portrett av en artist som alltid har vært på farta, men endelig slår rot. Endelig får tid til å trekke pusten og reflektere.

 
Lissies tre tidligere album,  Catching a Tiger (2010) Back To Forever (2013) My Wild Wild West (2015) har alle vært inne på Topp 20 i England og Norge. Hun har også nylig figurert i David Lynchs relansering av Twin Peaks, sammen med artister som Trent Reznor og Eddie Vedder.

 
Etter en travel festivalsommer her i Norge, er Lissie tilbake i landet til våren. Se www.lissie.com for oppdateringer.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

«Superman» suste rett til topps

14-07-2025 Film NTB - avatar NTB

«Superman» suste rett til topps

Den nye «Superman»-filmen fløy rett til topps på kinoene i premierehelgen.

Les mer i RingeriksAvisa

«Trainspotting»-forfatteren tar for seg unge menn og kjærlighet i ny oppfølger…

14-07-2025 Lesestoff NTB - avatar NTB

«Trainspotting»-forfatteren tar for seg unge menn og kjærlighet i ny oppfølger

Den skotske forfatteren Irvine Welsh avlegger i sin nye bok «Men in Love» karakterene fra «Trainspotting» et besøk når de leter etter kjærligheten.

Les mer i RingeriksAvisa

I dag gikk første direktetog fra Oslo til Malmö på over 20 år

14-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

I dag gikk første direktetog fra Oslo til Malmö på over 20 år

Mandag morgen gikk det første direktetoget fra Oslo til Malmö på mange år – men det skal bare gå i tre uker.

Les mer i RingeriksAvisa

Bitcoin overstiger 1,2 millioner kroner

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Verdens største kryptovaluta bitcoin overstiger 120.000 amerikanske dollar. Det vil si at en bitcoin tilsvarer omtrent 1,2 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa