torsdag, 28 september 2017 21:30

Nydelig singel ute fra daelen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Nydelig singel ute fra daelen Foto: Michaela Klouda

Et relativt ubeskrevet blad, men osloboeren Marte Dæhlen er ingen fersking på den norske musikkscenen. Etter å ha spilt i bergensbandet Albert og Elise i ti år, gir hun nå snart ut sitt første soloalbum.

daelen har fått med seg en bukett av kjente musikere fra Bergen på det nye albumet. Blant annet Frank Hammersland, Frode Unneland og Annlaug Børsheim er med på plata som Petter Folkedal (Sgt. Petter) har produsert.

«I Won't Tell Your Mother» er den andre singelen fra Easy Version som slippes 29. september.

29. september slipper to av Drabants artister album, og dette feires med dobbel releasekonsert for daelen og Viktor Wilhelmsen på Krøsset i Oslo.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Media

Andre saker å lese

Jevnaker- og Lunnerelever kan fortsatt søke seg til skolene på Ringerike

04-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker- og Lunnerelever kan fortsatt søke seg til skolene på Ringerike

Elever fra Jevnaker og Lunner har fortsatt mulighet til å søke seg til videregående skoler på Ringerike og i Hønefoss på lik linje med elever bosatt i Buskerud.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby fengsles i fire uker – begrunnes med gjentakelsesfare

02-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby fengsles i fire uker – begrunnes med gjentakelsesfare

Dagen før rettssaken mot kronprinsessens sønn starter, fengsles Marius Borg Høiby (29) i fire uker.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby pågrepet – siktet for flere nye forhold

02-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby pågrepet – siktet for flere nye forhold

Marius Borg Høiby ble søndag pågrepet av politiet, siktet for kroppskrenkelse, trusler med kniv og brudd på besøksforbud. Politiet vil varetektsfengsle ham.

Les mer i RingeriksAvisa