tirsdag, 14 juni 2016 12:14

Staysman & Lazz bytter navn!

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Stian Thorbjørnsen og Lasse Jensen i duoen Staysman & Lazz er vant til å sjokkere, og deres neste karrieresteg vil nok overraske mange der ute. Den siste tiden har duoen nemlig jobbet i det skjulte på et helt nytt prosjekt, og allerede 17. juni debuterer de som dansebandet Lasse Stianz med den forfriskende sommerlåten «Frågan»!

«Vi har blitt kalt «danseband for de unge» nå i flere år og vi kunne vel ikke vært mer enig i den beskrivelsen! Nå har vi riktignok blitt litt eldre så det å dra’n helt ut og bytte image og musikkstil falt seg helt naturlig. Nå skal vi prøve å utkonkurrere mentorene våre i dansebandet Contrazt!», sier en entusiastisk Stian Thorbjørnsen på telefon fra backstage på konsert på danskebåten.

«Vi begynte virkelig å få øynene opp for dansebandkulturen da vi spilte med dansebandet «Contrazt» under MGP-finalen i 2015. Livstilen er på mange måter lik, vi spiller hver eneste helg osv, men fest-kulturen er, tro det eller ei, på et langt høyere nivå enn det vi opplever på veien», fortsetter Thorbjørnsen.

Debutsingelen «Frågan» er et skråblikk på hverdagens tjas og mas, og en oppfordring til folk om å ta livet med knusende ro. Til musikkvideoen har gutta fått med seg ringreven Frode Reinholt Jensen som står bak utallige danseband-videoer de siste 30 årene for band som Lasse Stefanz, Ole Ivars, Ingemars, Contrazt, Anne Nørdsti, Ingemars, PK & Dansefolket og Pegasus for å nevne nonen. Live-delen av videoen er spilt inn foran et ivrig og danseglad publikum i Sande i Vestfold, hvor selveste Plumbo-Lars også hadde funnet veien samme kveld.

«Når vi ser at etablerte danseband som Lasse Stefanz har holdt på siden 1967, så er det klart at ambisjonen er å forlenge karrieren med typ 40 år. Da ambisjonen før var Å spille på VG-lista, er ambisjonen nå å spille på de største dansebandgallaene i landet. Deilig å være igang!» avslutter Thorbjørnsen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bi…

19-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bilder

Storbritannia kommer framover til å kreve at teknologigiganter fjerner intime bilder som er lagt ut uten samtykke innen 48 timer, eller risikere store bøter.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp advarer mot kjøttavgift: – Vanlige familier vil rammes hardt

18-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Frp advarer mot kjøttavgift: – Vanlige familier vil rammes hardt

Miljødirektoratet trekker fram en kjøttavgift på 50 prosent som ett av flere mulige tiltak for å kutte klimautslipp. Frp frykter prissjokk.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye ledere i Hønefoss

18-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny leder hos Hygge Hønefoss AS er Marthe Ulen Ødegård og hos Hønefoss Optiske AS, Kyrre Langeteig Gulhaugen.Kilde: BRR

Les mer i RingeriksAvisa

Overtid og deltidsansatte – hva bør arbeidsgivere gjøre nå?

17-02-2026 Arbeidsliv Av Kirsten Strand Korgerud - avatar Av Kirsten Strand Korgerud

Overtid og deltidsansatte – hva bør arbeidsgivere gjøre nå?

Mange arbeidsgivere opplever for tiden usikkerhet rundt spørsmålet om overtidsbetaling ved mertid for deltidsansatte. Bakgrunnen er at problemstillingen nå vurderes i en partssammensatt arbeidsgruppe, etter to EU-dommer som har skapt...

Les mer i RingeriksAvisa