fredag, 10 mai 2024 08:38

Israel nummer to på Eurovision-oddsliste

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Som ventet er Eden Golan videre til finalen i Eurovision Song Contest. Som ventet er Eden Golan videre til finalen i Eurovision Song Contest. Foto: Martin Meissner / AP / NTB

Etter andre semifinale i Eurovision har Israel klatret til andreplass på en oddsliste for hvem som kommer til å vinne konkurransen.

I skrivende stund er storfavoritten Baby Lasagna fra Kroatia på toppen av oddslisten EurovisionWorld.com. Nettsiden har samlet data fra flere oddssider og rangerer de ulike nasjonenes vinnersjanse i Eurovision.

Før konkurransens andre semifinale lå Israel på en åttendeplass, men etter at israelske Eden Golan torsdag opptrådte med låten «Hurricane», har landet klatret til andreplass på oddslisten.

På oddslisten står det at landet har 17 prosent vinnersjanse. Kroatia på førsteplass har en vinnersjanse på 40 prosent, mens Sveits på tredjeplass har 13 prosent.

På listen over hvem som kommer til å få flest poeng fra juryen i finalen derimot, er Sveits på førsteplass, mens Israel er rangert som nummer åtte.

Norske Gåte med låten «Ulvenham» er i skrivende stund rangert som nummer 14 på listen over hvem som kommer til å vinne, med en vinnersjanse på 1 prosent.

NTB

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Når rutinesvikt blir til politisk moralsk panikk

06-02-2026 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når rutinesvikt blir til politisk moralsk panikk

(LEDER) Det er mulig å mene to ting samtidig: Ja - rådhuset skal ha ryddige sikkerhetsrutiner, skriftlige avklaringer og klare grenser for hvem som får tilgang hvor. Og nei -...

Les mer i RingeriksAvisa

Økokrim åpner etterforskning mot Jagland

05-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Økokrim åpner etterforskning mot Jagland

Økokrim har besluttet å åpne etterforskning mot Thorbjørn Jagland for mistanker om grov korrupsjon etter opplysninger i Epstein-filene.

Les mer i RingeriksAvisa

Høiby forklarte overgreps-søk: – Gikk masse rykter

05-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Høiby forklarte overgreps-søk: – Gikk masse rykter

På tredje dag av straffesaken mot Marius Borg Høiby forklarte flere vitner seg om nachspielet på Skaugum i 2018. Selv ville Høiby også oppklare noe annet.

Les mer i RingeriksAvisa

Prinsesse Ingrid Alexandra ut mot pressen på Instagram

05-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Prinsesse Ingrid Alexandra ut mot pressen på Instagram

Prinsesse Ingrid Alexandra har lagt ut en tekst om personangrep fra mediene. «Når er det nok», spør hun på en lukket instagramkonto.

Les mer i RingeriksAvisa