onsdag, 18 oktober 2023 11:18

Savnet 7-åring funnet død etter leteaksjon i Lindesnes

Skrevet av
På det meste var det 1000 personer som deltok i søket etter det savnede 7-åringen i Lindesned. På det meste var det 1000 personer som deltok i søket etter det savnede 7-åringen i Lindesned. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB

Det var den savnede gutten på sju år som ble funnet død under leteaksjonen i Lindesnes tirsdag. Dødsårsaken er ikke klar ennå. Det bekrefter politiet.

– Dette er en svært tragisk sak. Når barn er involvert i alvorlige hendelser, gjør det ekstra inntrykk på oss alle, sier driftsenhetsleder Bernt Mushom i Vestre Agder driftsenhet og politistasjonssjef i Mandal.

Gutten er identifisert som Torjus Seland fra Lyngdal. Han forsvant under en jakttur med familien på Heddan i nabokommunen Lindesnes i 13.45-tiden søndag. Han ble funnet rundt klokken 16 tirsdag ettermiddag i et skogsterreng, tre kilometer fra der han sist ble sett.

– Den er ingen konkrete holdepunkter for at han har vært utsatt for en straffbar handling, sier Mushom.

Videre sier han at siden den foreløpige obduksjonsrapporten ikke er klar, kan ikke politiet si noe om dødsårsak ennå. Den avdøde er sendt til rettsmedisinsk obduksjon.

Kriseteamet i den savnede guttens hjemkommune Lyngdal er koblet inn i saken. Samtidig jobber kommunen med å ivareta elevene og lærerne på skolen til gutten.

Leteaksjonen begynte søndag ettermiddag, og flere hundre personer deltok i letingen.

– Vi vil igjen rette en stor takk til alle som har bidratt. Dette er den største redningsaksjonene i distriktet på mange år, med tidvis opp mot 1000 mennesker engasjert og med ressurser fra hele landet, sier Mushom.

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa