onsdag, 18 oktober 2023 11:18

Savnet 7-åring funnet død etter leteaksjon i Lindesnes

Skrevet av
På det meste var det 1000 personer som deltok i søket etter det savnede 7-åringen i Lindesned. På det meste var det 1000 personer som deltok i søket etter det savnede 7-åringen i Lindesned. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB

Det var den savnede gutten på sju år som ble funnet død under leteaksjonen i Lindesnes tirsdag. Dødsårsaken er ikke klar ennå. Det bekrefter politiet.

– Dette er en svært tragisk sak. Når barn er involvert i alvorlige hendelser, gjør det ekstra inntrykk på oss alle, sier driftsenhetsleder Bernt Mushom i Vestre Agder driftsenhet og politistasjonssjef i Mandal.

Gutten er identifisert som Torjus Seland fra Lyngdal. Han forsvant under en jakttur med familien på Heddan i nabokommunen Lindesnes i 13.45-tiden søndag. Han ble funnet rundt klokken 16 tirsdag ettermiddag i et skogsterreng, tre kilometer fra der han sist ble sett.

– Den er ingen konkrete holdepunkter for at han har vært utsatt for en straffbar handling, sier Mushom.

Videre sier han at siden den foreløpige obduksjonsrapporten ikke er klar, kan ikke politiet si noe om dødsårsak ennå. Den avdøde er sendt til rettsmedisinsk obduksjon.

Kriseteamet i den savnede guttens hjemkommune Lyngdal er koblet inn i saken. Samtidig jobber kommunen med å ivareta elevene og lærerne på skolen til gutten.

Leteaksjonen begynte søndag ettermiddag, og flere hundre personer deltok i letingen.

– Vi vil igjen rette en stor takk til alle som har bidratt. Dette er den største redningsaksjonene i distriktet på mange år, med tidvis opp mot 1000 mennesker engasjert og med ressurser fra hele landet, sier Mushom.

Andre saker å lese

Originalt butikknavn i Hønefoss

17-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

I Ringerike har det nylig dukket opp et foretak med det spesielle navnet Kjøtt Huset AS. Vi har en mistanke om at intensjonen med navnet var Kjøtthuset AS, men at Words...

Les mer i RingeriksAvisa

Kaos på Karl Johan – én til legevakt med hodeskader

16-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kaos på Karl Johan – én til legevakt med hodeskader

Politiet melder om amper stemning på Karl Johans gate i Oslo sentrum mandag kveld. Tre aggressive personer er anholdt.

Les mer i RingeriksAvisa

Tyveri av sjokolade fra dagligvarebutikk i Hønefoss

16-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tre utenlandske menn skal mandag formiddag ha forsynt seg grovt av sjokoladehyllene på Rema 1000 i Hønengata i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå skal du vaksineres mot vannkopper og helvetesild

16-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå skal du vaksineres mot vannkopper og helvetesild

Folkehelseinstituttet (FHI) anbefaler at barn også vaksineres mot vannkopper, og at voksne vaksineres mot helvetesild.

Les mer i RingeriksAvisa