onsdag, 13 september 2023 14:59

Kongeparet: – Glade for å få Durek Verrett inn i familien

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Kong Harald og dronning Sonja gleder seg over at datteren, prinsesse Märtha Louise, har bryllupsplanene klare. Kong Harald og dronning Sonja gleder seg over at datteren, prinsesse Märtha Louise, har bryllupsplanene klare. Foto: Lise Åserud / NTB

Kongeparet og kronprinsparet sender sine gratulasjoner til prinsesse Märtha Louise og Durek Verrett, som nå har bryllupsplanene klare.

– Dronningen og jeg gleder oss over at prinsesse Märtha Louise og Durek Verrett i dag har offentliggjort sine bryllupsplaner. Vi er glade for å få Durek Verrett inn i familien, og vi ser fram til å feire den store dagen sammen med dem. Vi ønsker Märtha og Durek alt det beste.

Prinsesse Märtha Louise og Durek Verrett kunngjorde onsdag at de skal gifte seg i august 2024

Også kronprinsparet gratulerer:

– Vi gratulerer prinsesse Märtha og Durek Verrett med bryllup i august neste år. Vi er glade på deres vegne og gleder oss til å feire sammen med dem i Geiranger. Vi ønsker Märtha, Durek og jentene alt godt for framtiden.

NTB

Andre saker å lese

Kraftig økning i salget av slankemedisin

04-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Så langt i år har nordmenn kjøpt en halv million pakninger med slankesprøyter og slankepiller. Helsedirektoratet er bekymret for utviklingen.

Les mer i RingeriksAvisa

Stavanger-mann arrestert i Emiratene for kryptosvindel

03-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Stavanger-mann arrestert i Emiratene for kryptosvindel

En mann i begynnelsen av 20-årene fra Stavanger er pågrepet i De forente arabiske emirater, siktet for å ha spilt en sentral rolle i en omfattende kryptosvindel våren 2024.

Les mer i RingeriksAvisa

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

03-07-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa