tirsdag, 06 desember 2022 09:01

Halle blir Hønefoss-trener

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Halle blir Hønefoss-trener Foto: Fredrik Hagen / NTB

Tidligere landslagsspiller og utenlandsproff Gunnar Halle (57) er ansatt som hovedtrener i Hønefoss.

Samtidig har 3.-divisjonsklubben ansatt Jan-Remi Dalen som sportssjef og assistenttrener for A-laget.

HBK har som mål å ta seg tilbake til toppen av norsk fotball.

Gunnar Halle står med 64 landskamper for Norge, og han har i de siste årene vært trener for aldersbestemte landslag i Norges Fotballforbund.

Halle starter jobben i Hønefoss 1. januar.

– Gunnar Halle har en unik erfaring både som toppspiller og trener. Han har alle forutsetninger for å kunne bidra til at vi skal nå våre ambisjoner om opprykk til OBOS-ligaen igjen i løpet av få år. Samtidig vil han bli en svært viktig ressurs for både trener- og spillerutviklingen i HBK. Gunnar vil også kunne bidra i hele Ringeriksregionens trenerutvikling, påpeker HBKs styreleder Cecilie P. Øyen i en pressemelding.

Sist redigert tirsdag, 06 desember 2022 09:09
NTB

Andre saker å lese

Subbet inn mange millioner på en helg

27-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Subbet inn mange millioner på en helg

Golfduoen Kristoffer Reitan og Kristoffer Ventura fortsatte storspillet på siste dag av parturneringen Classic of New Orleans. Det holdt til delt 2.-plass.

Les mer i RingeriksAvisa

Hørte du jordskjelvet?

26-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hørte du jordskjelvet?

Søndag morgen hørte det ut som en stor lastebil startet opp i nærheten. Men det var noe helt annet! Vi hørte godt jordskjelvet i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

25-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

Mot slutten av april er det registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den største handelen i denne perioden gjelder Sundgata 5 A, som ble solgt for over seks millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

24-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

Under et fengslingsmøte innrømmer Djordje Wilms for første gang straffskyld for drapet på Tamima Nibras Juhar på Kampen i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa