tirsdag, 10 mai 2022 08:06

Grisefjøs brant ned i Vestfold

Skrevet av
Et grisefjøs ble totalskadd i en brann på Ramnes i Tønsberg tirsdag morgen. Ifølge brannmannskapene ble alle grisene reddet. Et grisefjøs ble totalskadd i en brann på Ramnes i Tønsberg tirsdag morgen. Ifølge brannmannskapene ble alle grisene reddet. Foto: Vestfold Interkommunale Brannvesen / NTB

Et grisefjøs ble totalskadd i en brann på Ramnes i Tønsberg tirsdag morgen. Røykdykkere fra brannvesenet fikk reddet ut alle grisene.

grisebrann2
Foto: Vestfold Interkommunale Brannvesen / NTB

Det var full fyr på stedet da nødetatene kom til stedet noen minutter etter meldingen klokken 6.25 tirsdag morgen. En time senere konsentrerer brannmannskapene seg om å hindre spredning til nærliggende hus på gården.

– Grisefjøset er tapt, vår innsats går på å skjerme boligen og en sidebygning. De evakuerte grisene er i en tralle, mens noen er frittgående på jordet. Når taket nå er brent av er strålevarmen redusert og vi hindrer spredning til boligen og sidebygningen, sier vakthavende brannsjef Hedin Gibbons.

Antallet gris i låven var langt lavere enn først opplyst, anslagsvis 40.

– De på gården har gjort fantastisk jobb med å evakuere grisene før vi kom til stedet. Røykdykkerne fikk ut de siste ti, sier Gibbons.

Andre saker å lese

Bil rullet rundt flere ganger – tenåring mistenkt for promillekjøring

02-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En ung mann er mistenkt for promillekjøring etter en utforkjøring i Kolkinnveien i Ringerike natt til søndag.

Les mer i RingeriksAvisa

Har du en av disse 7 plantene? Da kan hagen din bli en brannfelle

01-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Har du en av disse 7 plantene? Da kan hagen din bli en brannfelle

Hva du planter, og hvor du planter det, kan avgjøre hvor fort en brann sprer seg. Tujahekk er på verstingliste.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sommermarkedet tar seg opp igjen

01-08-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sommermarkedet tar seg opp igjen

Etter noen rolige ferieuker øker aktiviteten igjen i eiendomsmarkedet i Ringerike. Hvalsveien 142 topper denne ukens oversikt med et salg på 5,9 millioner kroner, mens også flere andre boliger ble...

Les mer i RingeriksAvisa

Utagerende hotellgjest havnet i arresten

01-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En beruset og utagerende mann i 20-årene ble sent fredag kveld innbrakt til arresten etter bråk på Scandic Hønefoss i Kongens gate.

Les mer i RingeriksAvisa