lørdag, 16 oktober 2021 08:43

423 nye koronasmittede registrert siste døgn

Skrevet av
Det siste døgnet er det registrert 423 koronasmittede i Norge. Det er 44 færre enn samme dag i forrige uke. Trenden er fortsatt synkende. Det siste døgnet er det registrert 423 koronasmittede i Norge. Det er 44 færre enn samme dag i forrige uke. Trenden er fortsatt synkende. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Det siste døgnet er det registrert 423 koronasmittede i Norge. Det er 44 færre enn samme dag i forrige uke.

De siste sju dagene er det i snitt registrert 393 koronasmittede per dag.

Tilsvarende snitt for sju dager siden lå på 448, så trenden er synkende.

Fredag var 95 koronapasienter innlagt på sykehus. Det var like mange som dagen før.

26 av pasientene ligger på intensivavdeling, og blant dem er 16 på respirator. Det er like mange på intensiv og like mange på respirator sammenlignet med dagen før, ifølge Helsedirektoratets oversikt.

Ved midnatt natt til lørdag var det utført 7,9 millioner koronatester her i landet siden februar i fjor.

I alt har 195.808 personer testet positivt.

Til nå har 4.190.626 personer fått første dose av koronavaksinen, og 3.705.142 personer har fått andre dose.

Til sammen er 884 koronasmittede personer døde i Norge siden mars 2020, viser foreløpige tall. Om pasientene har dødd av eller med covid-19, er ikke alltid mulig å slå fast.

58,3 prosent av alle døde har fylt 80 år. I aldersgruppen under 50 år er det meldt om 22 dødsfall i Norge.

Andre saker å lese

Bjøro Håland innlagt på sykehus etter konsert

11-07-2025 Musikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bjøro Håland innlagt på sykehus etter konsert

Countryartisten Bjøro Håland (81) ble lagt inn på sykehus etter en konsert i Kristiansand.

Les mer i RingeriksAvisa

Trump varsler Russland-nyhet mandag

11-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump varsler Russland-nyhet mandag

USAs president Donald Trump sier at han kommer med en «stor» Russland-kunngjøring mandag, uten å utdype.

Les mer i RingeriksAvisa

To fortsatt alvorlig skadet etter bussbrannen i Nordre Follo

11-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

To fortsatt alvorlig skadet etter bussbrannen i Nordre Follo

Tilstanden til to av dem som ble tatt til sykehus etter bussbrannen i Nordre Follo, beskrives fortsatt som alvorlig.

Les mer i RingeriksAvisa