tirsdag, 21 september 2021 10:21

NAV-kontor i Bergen stengt etter drapet

Skrevet av
Samtlige fem Nav-kontor i Bergen holder stengt tirsdag. Samtlige fem Nav-kontor i Bergen holder stengt tirsdag. Foto: Torstein Bøe / NTB

Samtlige Nav-kontorer i Bergen holder stengt tirsdag etter knivangrepet på Danmarksplass mandag.

Nav Vestland opplyser til Bergensavisen at samtlige fem Nav-kontorer i Bergen holder stengt tirsdag etter den tragiske hendelsen mandag.

– Nav Årstad holder stengt hele uken. Politiet jobber i lokalet der, sier kommunikasjonsrådgiver Birgitte B. Lygre.

De øvrige kontorene er foreløpig stengt ut dagen. Det vil bli tatt en ny vurdering på dette senere tirsdag, skriver avisen.

To Nav-ansatte ble knivstukket på Nav Årstad på Danmarksplass mandag formiddag. En kvinne i slutten av 50-årene døde av skadene, mens en kvinne i midten av 30-årene er lettere skadd. En mann i 30-årene er pågrepet og siktet for drap og grov kroppsskade etter hendelsen.

Nav-direktøren til Bergen for å møte de ansatte

Nav-direktør Hans Christian Holthe reiste tirsdag morgen til Bergen for å møte de ansatte og den lokale ledelsen etter drapet på en Nav-ansatt.

Nav bekrefter overfor NTB at direktøren er i Bergen tirsdag i sammenheng med at en kvinnelig Nav-ansatt ble knivstukket og drept av en bruker mandag formiddag.

– Han er der for å møte ansatte og ledelsen i Nav Vestland og ved Nav Årstad, sier pressevakt Sigrid Anna Eggen.

Andre saker å lese

Endelig satte Vegvesenet foten ned

12-05-2026 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Endelig satte Vegvesenet foten ned

(LEDER) Det finnes øyeblikk der byråkratiet fortjener applaus. Dette er ett av dem.

Les mer i RingeriksAvisa

Bølle fikk tilsnakk i sentrum

12-05-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En høylytt og oppfarende mann skapte ubehag i Hønefoss sentrum mandag kveld – til slutt grep politiet inn.

Les mer i RingeriksAvisa

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

12-05-2026 Sport NTB - avatar NTB

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

Netflix-serien om Erling Braut Haaland og de andre VM-klare landslagsspillerne blir gjort tilgjengelig en uke før Norges første VM-kamp.

Les mer i RingeriksAvisa

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

11-05-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

Når Blaafarveværket fyller 250 år, markeres jubileet med en egen frimerkeutgivelse fra Posten. Motivet løfter frem et av Norges mest kjente industrimiljøer – med røtter tilbake til 1700-tallet og en...

Les mer i RingeriksAvisa