mandag, 05 april 2021 17:51

To ulver skutt i løpet av påskemandagen

Skrevet av
To ulver skutt i løpet av påskemandagen Illustrasjonsfoto: Pixabay

En voksen ulvetispe ble mandag formiddag felt utenfor et gårdsbruk i Eidsvoll. Senere ble en hannulv skutt i Rendalen.

Ulvetispa ble felt i et åpent område, på utsiden av ulvesonen i Eidsvoll kommune. Det er dermed lisensjakt på den, skriver Nationen.

Ulven hadde vært innom gårdsbruket også lørdag morgen, og ble felt av en lokal jeger da den var på vei mot dyrene på gården mandag.

Ulvetispa har også blitt observert i Nord-Odal og Nes de siste dagene, i nærheten av boligstrøk.

Senere mandag ble en ny ulv skutt i Rendalen, skriver rovdyr.org. Dette var en hannulv. Det er nå seks dyr igjen på lisensfellingskvoten for de delene av Hedmark og Viken som ligger utenfor ulvesona.

Sist redigert mandag, 05 april 2021 17:54

Andre saker å lese

Sinte bier gikk til angrep i fransk by – 24 personer skadet

08-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Tre personer ble livstruende skadet da sinte bier gikk til angrep i den franske byen Aurillac søndag.

Les mer i RingeriksAvisa

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

Automatisk alderskontroll vil gjøre internett tryggere for barn, mener regjeringen. Nå skal forslaget om strengere regler for barns tilgang til sosiale medier sendes ut på høring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ferierende nordmenn advares mot manipuleringssvindel

07-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Ferierende nordmenn advares mot manipuleringssvindel

Skal du til USA, Storbritannia eller Canada i ferien? Da trenger du ESTA- eller ETA-tillatelse, og lurendreiere vet å loppe deg for penger.

Les mer i RingeriksAvisa

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

USAs president Donald Trump mener det er latterlig at Elon Musk har stiftet det politiske partiet America Party.

Les mer i RingeriksAvisa