søndag, 24 januar 2021 21:40

Ringeriksregionen slapp unna strengere restriksjoner

Ringeriksregionen slapp unna strengere restriksjoner Illustrasjonsfoto: Pixabay

Både Lunner og Bærum ble definert som randkommuner og fikk strengere regler natt til mandag.

Ringerike, Hole og Jevnaker følger fortsatt de nasjonale retningslinjene.

 

  • Aurskog-Høland
  • Marker
  • Rakkestad
  • Skiptvedt
  • Lunner
  • Nittedal
  • Lillestrøm
  • Lørenskog
  • Rælingen
  • Bærum
  • Asker
  • Drammen
  • Lier
  • Råde
  • Horten

– Vår vurdering er at det først og fremst er kjøpesentre som bør stenges i disse kommunene, slik at andre butikker i stor grad kan holdes åpent. Vi anser trengsel og klyngedannelser på fellesområder i og rundt kjøpesentre som en særlig utfordring, heter det i anbefalingen.

Tiltakene i randsonekommunene blir i stor grad lik tiltakene i de ti kommunene der det allerede er innført tiltak, men er ikke like strenge.

  • Det opprettholdes gult nivå i barnehager, barneskoler og ungdomsskoler, men oppjusteres til rødt nivå i videregående skoler.
  • Serveringssteder, biblioteker, tros- og livssynshus og alle butikker som ikke er en del av kjøpesenter kan holde åpent.
  • Offentlige steder og virksomheter der det foregår organiserte fritidsaktiviteter for barn og unge under 20 år, kan også holde åpent, men det skal ikke være fritidsaktiviteter for andre på slike steder.

Alle de stengte vinmonopolene i Oslo-regionen åpner igjen.

Andre saker å lese

Landslaget vil bryte ny barriere i gruppefinalen

26-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Landslaget vil bryte ny barriere i gruppefinalen

Norge spiller fredag om sin første gruppeseier i et sluttspill. For å greie det, må en ny barriere brytes i kampen mot Frankrike.

Les mer i RingeriksAvisa

Tenåring døde etter badeulykke i Volda

26-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En gutt i tenårene døde natt til fredag etter en badeulykke ved Grevsneset i Volda tidligere på natten.

Les mer i RingeriksAvisa

Storspill av norske golfstjerner – Reitan nær toppen

26-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Storspill av norske golfstjerner – Reitan nær toppen

Kristoffer Reitan og Viktor Hovland har begge kommet svært godt i gang i PGA-turneringen i Connecticut. 28-åringen Reitan er helt oppe i tetsjiktet etter sin åpningsrunde.

Les mer i RingeriksAvisa

Solbakken forklarer endringene: – Må heller være smarte enn grådige

26-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Solbakken forklarer endringene: – Må heller være smarte enn grådige

Helt siden trekningen i desember har mange nordmenn gledet seg til VM-kampen mot Frankrike. Ståle Solbakken forklarte torsdag hvorfor han ikke stiller toppet lag.

Les mer i RingeriksAvisa