søndag, 24 januar 2021 21:40

Ringeriksregionen slapp unna strengere restriksjoner

Ringeriksregionen slapp unna strengere restriksjoner Illustrasjonsfoto: Pixabay

Både Lunner og Bærum ble definert som randkommuner og fikk strengere regler natt til mandag.

Ringerike, Hole og Jevnaker følger fortsatt de nasjonale retningslinjene.

 

  • Aurskog-Høland
  • Marker
  • Rakkestad
  • Skiptvedt
  • Lunner
  • Nittedal
  • Lillestrøm
  • Lørenskog
  • Rælingen
  • Bærum
  • Asker
  • Drammen
  • Lier
  • Råde
  • Horten

– Vår vurdering er at det først og fremst er kjøpesentre som bør stenges i disse kommunene, slik at andre butikker i stor grad kan holdes åpent. Vi anser trengsel og klyngedannelser på fellesområder i og rundt kjøpesentre som en særlig utfordring, heter det i anbefalingen.

Tiltakene i randsonekommunene blir i stor grad lik tiltakene i de ti kommunene der det allerede er innført tiltak, men er ikke like strenge.

  • Det opprettholdes gult nivå i barnehager, barneskoler og ungdomsskoler, men oppjusteres til rødt nivå i videregående skoler.
  • Serveringssteder, biblioteker, tros- og livssynshus og alle butikker som ikke er en del av kjøpesenter kan holde åpent.
  • Offentlige steder og virksomheter der det foregår organiserte fritidsaktiviteter for barn og unge under 20 år, kan også holde åpent, men det skal ikke være fritidsaktiviteter for andre på slike steder.

Alle de stengte vinmonopolene i Oslo-regionen åpner igjen.

Andre saker å lese

Elg skutt på Frogner

11-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En elg ble torsdag morgen observert i morgenrushet på vestkanten i Oslo. Etter en stund ble elgen skutt og avlivet av Viltnemnda.

Les mer i RingeriksAvisa

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

10-06-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

Dagny har et ønske om å utfordre seg selv og gå ut av komfortsonen. Fredag slipper hun «Dancefloor Erotica» – et dansbart album hun beskriver som det morsomste og mest...

Les mer i RingeriksAvisa

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

10-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

I mai ble soppsykdommen rød marg oppdaget i norske jordbær. Likevel har forbrukerne liten grunn til bekymring, ifølge Gartnerhallen.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

09-06-2026 Nyheter Av Trond Schieldrop - avatar Av Trond Schieldrop

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

Det startet som en interesse og et lite verksted hjemme i garasjen. Nå leverer Øistein Røste spesialløsninger til norske industribedrifter.

Les mer i RingeriksAvisa