søndag, 06 desember 2020 09:19

Tysk håndball får avisslakt i Tyskland

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Nora Mørk var med på å skape avisslakt for det tyske EM-laget. Nora Mørk var med på å skape avisslakt for det tyske EM-laget. Foto: Vidar Ruud / NTB

Tyskland får knallhard medfart og Norge hausses opp i Europas største avis etter 42-23 seieren i håndball-EM lørdag.

«Etter en flau forestilling slapp Tyskland inn historisk mange mål i en EM-kamp», skriver Bild.

Det kommer under tittelen «Håndballjentene dummet seg ut mot Norge».

«Tyskland må heve seg for å slå Polen. Laget hadde ikke mottrekk mot tempo og den individuelle klassen Norge viste», står det videre i den tyske storavisen.

Stine Bredal Oftedal ble kåret til banens beste, og det førte til en liten debatt i Norge fordi mange nordmenn mente Nora Mørk (tolv mål) var nummer én.

Bild nevner bare Oftedal av de norske spillerne i sin artikkel: «Hun konstruerte angrep på angrep, og Tyskland hadde ikke noe å sette inn mot Norges hurtighet og verdensklassespilleren Oftedal».

Tyskernes trener Henk Groener pakket ikke inn sine uttalelser etter stortapet.

– Vi fikk en håndballeksjon av Norge, sa han.

Norge står med to seirer hittil i EM og møter Romania mandag. Rumenerne har to poeng så langt i mesterskapet.

NTB

Andre saker å lese

En nær og samlende konge er gått bort

28-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

En nær og samlende konge er gått bort

Med kong Haralds død har Norge mistet en konge som med humor, raushet og åpenhet har stått last og brast gjennom hverdag og kriser.

Les mer i RingeriksAvisa

Kong Harald V er død

28-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kong Harald V er død

Kong Harald V av Norge er død, opplyser kongehuset. Haakon er Norges nye konge.

Les mer i RingeriksAvisa

Arrangementer landet over avlyses på grunn av kongens helsetilstand

27-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Arrangementer landet over avlyses på grunn av kongens helsetilstand

Arrangementer over hele landet har blitt avlyst eller utsatt som følge av kong Haralds alvorlige helsetilstand.

Les mer i RingeriksAvisa

Den japanske kunstneren Yayoi Kusama er død

27-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Den japanske kunstneren Yayoi Kusama er død

Den japanske avantgardekunstneren Yayoi Kusama er død, 97 år gammel, opplyser selskapet hennes torsdag.

Les mer i RingeriksAvisa