mandag, 28 september 2020 08:13

Busstreiken: Fremdeles fastlåst konflikt - hele landet rammet

Skrevet av
Unibuss sine buser står fortsatt parkert på Ulven i Oslo. Unibuss sine buser står fortsatt parkert på Ulven i Oslo. Foto: Terje Pedersen / NTB

Over 8.000 bussjåfører er tatt ut i streik rundt om i landet. Mandag morgen er det fremdeles ingen kontakt mellom arbeidstakersiden og arbeidsgiversiden.

Over en uke etter at bussjåfører i Oslo og Viken gikk ut i streik er det ennå ingen samtaler på gang. Det opplyser kommunikasjonssjef i Yrkestrafikkforbundet Tormund Hansen Skinnarmo til NTB.

– Ikke noe nytt, ingen kontakt, skriver han i en SMS.

I helgen ble streiken trappet opp, og ytterligere 4.500 bussjåfører sluttet seg til de 3.800 sjåførene som allerede hadde lagt ned arbeidet.

Administrerende direktør Jon H. Stordrange i NHO Transport bekrefter også overfor NTB at det ikke er etablert noen kontakt.

– Arbeidsgiversiden står fast på sitt tilbud, som gir en lønnsvekst på samme nivå som andre yrkesgrupper har fått i årets oppgjør, sier han.

Andre saker å lese

Tiktok inngår milliardforlik med amerikanske myndigheter

22-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tiktok inngår milliardforlik med amerikanske myndigheter

Tiktok har inngått et forlik verdt om lag 3,7 milliarder kroner med det amerikanske justisdepartementet for å ha latt barn under 13 år lage egne kontoer.

Les mer i RingeriksAvisa

Bjørn påkjørt av bil

22-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En bil kolliderte i natt med en bjørn sørøst i Finland, nær grensen til Russland. Politiet advarer folk mot å nærme seg den skadede bamsen.

Les mer i RingeriksAvisa

Flygelederstreiken vil gi store forsinkelser – Vestlandet blir hardt rammet

21-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Flygelederstreiken vil gi store forsinkelser – Vestlandet blir hardt rammet

Tolv flygeledere på Gardermoen og på Flesland går ut i streik. Konsekvensene blir store, spesielt på Vestlandet. Forsinkelsene vil øke utover dagen og ramme hele landet.

Les mer i RingeriksAvisa

USAs økonomiske krig mot Iran: Disse landene står i kryssilden

21-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

USAs økonomiske krig mot Iran: Disse landene står i kryssilden

USAs president Donald Trump har erklært økonomisk krig mot Iran og truet med konsekvenser for alle som handler med landet. Flere allierte kan bli rammet.

Les mer i RingeriksAvisa