mandag, 28 september 2020 08:13

Busstreiken: Fremdeles fastlåst konflikt - hele landet rammet

Skrevet av
Unibuss sine buser står fortsatt parkert på Ulven i Oslo. Unibuss sine buser står fortsatt parkert på Ulven i Oslo. Foto: Terje Pedersen / NTB

Over 8.000 bussjåfører er tatt ut i streik rundt om i landet. Mandag morgen er det fremdeles ingen kontakt mellom arbeidstakersiden og arbeidsgiversiden.

Over en uke etter at bussjåfører i Oslo og Viken gikk ut i streik er det ennå ingen samtaler på gang. Det opplyser kommunikasjonssjef i Yrkestrafikkforbundet Tormund Hansen Skinnarmo til NTB.

– Ikke noe nytt, ingen kontakt, skriver han i en SMS.

I helgen ble streiken trappet opp, og ytterligere 4.500 bussjåfører sluttet seg til de 3.800 sjåførene som allerede hadde lagt ned arbeidet.

Administrerende direktør Jon H. Stordrange i NHO Transport bekrefter også overfor NTB at det ikke er etablert noen kontakt.

– Arbeidsgiversiden står fast på sitt tilbud, som gir en lønnsvekst på samme nivå som andre yrkesgrupper har fått i årets oppgjør, sier han.

Andre saker å lese

Hundeeiere advares i varmen – risiko for brente poter

14-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hundeeiere advares i varmen – risiko for brente poter

I sommervarmen kan både asfalt og sand bli svært varm. Da må man være ekstra bevisst, ifølge Dyrebeskyttelsen.

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølge bekreftet åtte steder i Sør-Norge

14-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølge bekreftet åtte steder i Sør-Norge

Nå er det offisielt hetebølge åtte steder i Buskerud, Telemark og Agder, ifølge Meteorologisk institutt.

Les mer i RingeriksAvisa

Husbrann i Livveien

13-07-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Husbrann i Livveien

Mandag ettermiddag måtte nødetatene rykke ut til en husbrann i Livveien i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann truet med å skyte folk i kirke i Sarpsborg – våpenet var vannpistol

13-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann som truet med å skyte folk i en kirke i Sarpsborg, er pågrepet av politiet. Våpenet han hadde, viste seg å være en vannpistol.

Les mer i RingeriksAvisa