mandag, 28 september 2020 08:13

Busstreiken: Fremdeles fastlåst konflikt - hele landet rammet

Skrevet av
Unibuss sine buser står fortsatt parkert på Ulven i Oslo. Unibuss sine buser står fortsatt parkert på Ulven i Oslo. Foto: Terje Pedersen / NTB

Over 8.000 bussjåfører er tatt ut i streik rundt om i landet. Mandag morgen er det fremdeles ingen kontakt mellom arbeidstakersiden og arbeidsgiversiden.

Over en uke etter at bussjåfører i Oslo og Viken gikk ut i streik er det ennå ingen samtaler på gang. Det opplyser kommunikasjonssjef i Yrkestrafikkforbundet Tormund Hansen Skinnarmo til NTB.

– Ikke noe nytt, ingen kontakt, skriver han i en SMS.

I helgen ble streiken trappet opp, og ytterligere 4.500 bussjåfører sluttet seg til de 3.800 sjåførene som allerede hadde lagt ned arbeidet.

Administrerende direktør Jon H. Stordrange i NHO Transport bekrefter også overfor NTB at det ikke er etablert noen kontakt.

– Arbeidsgiversiden står fast på sitt tilbud, som gir en lønnsvekst på samme nivå som andre yrkesgrupper har fått i årets oppgjør, sier han.

Andre saker å lese

Nytt ventilasjonsselskap på Tyristrand

14-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Astro Ventilasjon AS er registrert med forretningsadresse i Hovinveien 59 på Tyristrand.

Les mer i RingeriksAvisa

Hunder kan forstå ansiktsuttrykkene våre

13-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hunder kan forstå ansiktsuttrykkene våre

De fleste hundeeiere er ikke i tvil, men nå har også forskning bekreftet det: Hunder kan lese følelser i ansiktene våre.

Les mer i RingeriksAvisa

Listhaug frykter kvadrupel-smell på lommeboken: – Nå må Støre våkne

13-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Listhaug frykter kvadrupel-smell på lommeboken: – Nå må Støre våkne

Frp-leder Sylvi Listhaug er lei av utgifter som går opp, opp, opp og opp. Hun etterlyser en plan fra regjeringen.

Les mer i RingeriksAvisa

Bakfra på brua

12-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bakfra på brua

Nødetatene måtte rykke ut ved 10.30-tiden onsdag formiddag. Det var to personbiler involvert i en påkjørsel bakfra.

Les mer i RingeriksAvisa