tirsdag, 24 mars 2020 18:34

Enklere Liv slår seg konkurs

Skrevet av
Enklere Liv i KUBEN pakket ned butikken før helgen Enklere Liv i KUBEN pakket ned butikken før helgen Foto: Frank Tverran

I kjølvannet av krisen knyttet til koronapandemien, har Enklere Liv-kjeden slått seg konkurs.

Det skjer bare halvannet år etter at de nye eierne av Enklere Liv prøvde å stable kjeden på beina etter den forrige konkursen, som var i august 2018.

Det forteller daglig leder Kenneth Baltzersen i en pressemelding.

– Dessverre har covid-19-epidemien satt en stopper for gjennomføringen av planen. Aktiviteten i butikkene og selskapene har nærmest stoppet helt opp. Som følge av usikkerheten om hvor lang tid det vil ta før man igjen vil kunne være i normal drift har styret besluttet å begjære oppbud, heter det i pressemeldingen.

Videre skriver han at veien til lønnsom drift ble for lang.

– Årsakene til dette er sammensatte, men varetilgangen i spesielt de tre første kvartalene etter konkursoppkjøpet var vanskelig. Dette bidro til utfordringer med å få tilstrekkelig salgsvolum inn i vintersesongen.

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

21-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime…

20-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime

Etter tre uker med fokus på påståtte voldtekter skifter rettssaken mot Marius Borg Høiby tema. Nå skal forholdet til ekskjæresten Nora Haukland belyses.

Les mer i RingeriksAvisa

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

19-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

Andrew Mountbatten-Windsor, bror av Storbritannias kong Charles, er pågrepet for misbruk av et offentlig embete.

Les mer i RingeriksAvisa

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bi…

19-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bilder

Storbritannia kommer framover til å kreve at teknologigiganter fjerner intime bilder som er lagt ut uten samtykke innen 48 timer, eller risikere store bøter.

Les mer i RingeriksAvisa