fredag, 20 mars 2020 10:48

Ringerike Panthers får ny sjanse

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Stavanger Oilers ble seriemester. Stavanger Oilers ble seriemester. Foto: Carina Johansen / NTB scanpix

Styret i Norges Ishockeyforbund har besluttet at det ikke blir spilt flere kamper i inneværende hockeysesong. Samtidig er alle opp- og nedrykk avblåst.

Det bekrefter hockeyforbundet i en pressemelding torsdag.

Der fremgår det at alle resterende kamper i sesongen avlyses, samtidig som det konkluderes med at rekkefølgen i den enkelte serie blir stående slik den var 11. mars.

Videre er det klart at det ikke blir gjennomført kvalifiseringsspill mellom de øverste ligaene på seniornivå for menn. Neste sesong vil dermed starte med samme inndeling og samme klubber som inneværende.

Ingen reduksjon av 1. divisjon

Det betyr konkret at Comet Halden og Lørenskog, som begge hadde sikret seg rettigheten til kvalifiseringsspill inn mot neste sesongs eliteserie, blir værende i 1. divisjon.

Narvik og Grüner, som endte sist i eliteserien og skulle ha spilt for å berge plassen på øverste nivå, slipper et eventuelt nedrykk.

Torsdagens vedtak får også konsekvenser i form av at den planlagte reduksjonen av antall lag i 1. divisjon må utsettes.

Styret i Norges Ishockeyforbund har videre vedtatt at seriemester Stavanger Oilers tilbys plassen i hockeyens mesterliga neste sesong.

«Dette er i tråd med CHLs ønske og invitasjon», skriver forbundet.

Spesiell situasjon

Ishockeypresident Tage Pettersen innrømmer at situasjonen er spesiell:

– Idrettsverden har aldri vært så uoversiktlig som nå. Vi må forholde oss til den krisen verden står midt i. Idrett blir selvfølgelig underordnet de store utfordringene vi alle står overfor, sier han.

Alle opp- og nedrykk på breddesiden for menn annulleres også. Neste sesong starter også der med lik inndeling som sesongen 2019/20.

«Seriene har kommet ulikt, svært få opp- og nedrykk er avklart. Det anses viktig at man ikke foretar skjønnsmessig vurdering, og at man er konsistent gjennom hele organisasjonen», skriver forbundet.

NTB

Andre saker å lese

Rundstjal mor – måtte i fengsel

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Rundstjal mor – måtte i fengsel

En kvinne i 60-årene fra distriktet er dømt til fengsel etter å ha overført store pengebeløp fra sin egen mor over flere år.

Les mer i RingeriksAvisa

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

USAs president Donald Trump har havnet på kant med pave Leo om Iran-krigen – en konflikt som kan få alvorlige politiske konsekvenser for Trump på hjemmebane.

Les mer i RingeriksAvisa

Norsk 14-åring stjal buss – kjørte til Sverige

14-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En norsk 14 år gammel gutt stjal en buss og kjørte over grensen til Sverige. Han ble stanset av svensk politi i Stenungsund.

Les mer i RingeriksAvisa

Rapport viser omfattende byggeplaner i naturen i Norge: – Helt høl i hue

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Rapport viser omfattende byggeplaner i naturen i Norge: – Helt høl i hue

Områder tilsvarende det som i dag er bebygget areal i Norge, er under planlegging og avsatt til utbygging, viser en rapport fra Den Norske Turistforening (DNT). Det er alarmerende, mener...

Les mer i RingeriksAvisa