lørdag, 15 februar 2020 08:16

Hønefoss-syklist imponerte i Colombia

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Torstein Træen overrasket alle Torstein Træen overrasket alle Foto: Team Uno-X/Wikipedia

Torstein Træen kjempet om seieren på fredagens 4. etappe av Tour Colombia. Han endte til slutt på femteplass, bak fire verdenstourryttere.

Uno-X-rytteren fra Hønefoss kjørte sterkt i de avsluttende stigningene på etappen. Han klarte å kare seg med i en 13 mann stor utbrytergruppe som spurtet om seieren.

Her var altså 24-åringen sterkeste mann som til daglig ikke sykler på sykkelsportens øverste nivå. Foran nordmannen kom tre colombianere og den franske yndlingen Julian Alaphillipe som ble nummer tre.

Sergio Higuita vant rittet foran regjerende Tour de France-vinner Egan Bernal. Træen slo derimot fjorårets Giro d'Italia-vinner, Richard Carapaz fra Ecuador.

Higuita fra EF Pro-laget leder rittet sammenlagt. Det avsluttes søndag.

NTB

Andre saker å lese

Hilde Vollmerhaus (AP) er ny ordfører i Ringerike

26-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kommunestyret i Ringerike vedtok torsdag kveld at den nye ordføreren er Hilde Karin Vollmerhaus fra Arbeiderpartiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Storbrann i Øksfjord i Finnmark – hele bygda evakueres

26-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Storbrann i Øksfjord i Finnmark – hele bygda evakueres

Det brenner i en bensinstasjon i Øksfjord i Loppa kommune i Finnmark. Det er opprettet en sikkerhetssone på en kilometer rundt brannstedet, og hele bygda blir evakuert.

Les mer i RingeriksAvisa

Trafikkuhell mellom bilist og syklist i Osloveien

26-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mindreårig syklist ble lettere skadd i et trafikkuhell i Osloveien torsdag morgen. Ifølge politiet tyder mye på at syklisten syklet inn i en bil. Nødetater rykket ut til stedet...

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Harry Hole på Netflix

26-03-2026 Film NTB - avatar NTB

Endelig: Harry Hole på Netflix

Ellen Helinder er den «Exit»-kjente svensken nå er aktuell som krimetterforsker og identifikasjonsekspert Beate Lønn i «Harry Hole»-serien.

Les mer i RingeriksAvisa