søndag, 08 desember 2019 22:54

Kvinne omkom etter påkjørsel

Skrevet av
Ulykkesstedet Ulykkesstedet Kart: Statens Kartverk

En 75 år gammel kvinne død kort tid etter at hun ble påkjørt i den nordre enden av Steinsletta ved E16 i Hønefoss søndag kveld.

Kvinnen var bevisstløs da hun ble brakt til Ringerike sykehus etter påkjørselen, som skjedde litt før klokken 20, og ble erklært død klokka 20.27, opplyser politiet i Sørøst politidistrikt til NTB.

– Ulykken skjedde ved avkjøringen til Gilebakken, i den nordre enden på Steinsletta ved E16. Det er verken fotgjengerfelt, gang- eller sykkelsti der. Det er uklart om vedkommende har krysset eller stått ved veien. Hun ble truffet av en bil med to personer. Passasjeren sov, mens den kvinnelige føreren også var i 70-årene, sier operasjonsleder Tore Grindem ved politiet.

De pårørende til 75-åringen er varslet. Veien var stengt og omkjøring skiltet mens krimteknikere fra politiet gjorde undersøkelser, på stedet. Klokka 0.42 meldte Veitrafikksentralen at veien var åpnet igjen.

– Det er sikret klær fra avdøde for å se om hun brukte refleks. Ellers kan vi ikke si mye om hvordan ulykken er skjedd ennå. Det kom en annen bil til kort tid etter ulykken, og ambulanse ble tilkalt, som i sin tur varslet politiet, sier Grindem.

Politiet opplyser at en del tungtransport valgte å vente til E16 var åpen for ferdsel igjen, heller enn å ta omkjøringen søndag kveld.

Sist redigert mandag, 09 desember 2019 07:43

Andre saker å lese

RingeriksAvisa får en teknisk oppgradering

03-11-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Innen midten av november planlegger vi å oppgradere hele den tekniske plattformen til RingeriksAvisa. Målet er en avis som blir enklere å bruke og bedre rustet for årene som kommer.

Les mer i RingeriksAvisa

Hole kommune dyrest i Buskerud

03-11-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hole kommune dyrest i Buskerud

Hole er den dyreste kommunen i Buskerud å bo i.

Les mer i RingeriksAvisa

Bil førte politiet på jakt i Ringerike – fører pågrepet

03-11-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En bilfører unndro seg politiets kontroll i Hønefoss natt til tirsdag, etter at patruljen observerte bilen i høy fart i Vesterngata.

Les mer i RingeriksAvisa

Indre Østfold kutter desserten på julaften: – Vondt å høre som medmenneske

03-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Indre Østfold kutter desserten på julaften: – Vondt å høre som medmenneske

Hjemmeboende i omsorgsboliger i Askim får kuttet desserttilbudet på selveste julaften. Lederen for kjøkkendriften anser ikke dette som et problem, skriver Smaalenenes Avis.

Les mer i RingeriksAvisa