mandag, 28 oktober 2019 20:18

Minde med minus 21 millioner

Skrevet av
Minde med minus 21 millioner Foto: Frank Tverran

Endelig kom også regnskapet for holdingselskapet til Bjarne Minde, Minde & Minde AS. Her er underskuddet kr 21.163.000 i følge nettstedet PROFF.no.

Etter hva RingeriksAvisa har grunn til å tro, er det en svensk investor som har gått inn slik at Bjarne Minde har blitt i stand til å stille garanti for kjøpesummen for Storgata 1 og 2 i Hønefoss. Formell overdragelse av eiendommene er satt til 15.mars 2020.

Tærer på kapitalen
Samtlige av de 8 foretakene som ligger under morselskapet Minde & Minde AS, gikk med underskudd i 2018. Selv om lønnsomheten i morselskapet er dårlig, er både likviditeten og soliditeten meget god. Det er fordi penger ikke tjenes og brukes samme år.

Andre saker å lese

Lokal forretning politianmeldt

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Lokal forretning politianmeldt

Felleskjøpet i Hønefoss er blant butikkene som nå er politianmeldt etter søndagsåpent 12. april. Det opplyser arbeidstakerorganisasjonen HK Norge, som mener åpningen var i strid med lovverket.

Les mer i RingeriksAvisa

Fallende tømmerpriser

14-04-2026 Økonomi Pressemelding - avatar Pressemelding

Fallende tømmerpriser

Innmålt volum etter første kvartal 2026 viser at avvirkninga fortsatt er høy, og ligger litt over nivået på samme tidspunkt i fjor. Prisene for både sagtømmer og massevirke er på...

Les mer i RingeriksAvisa

Rundstjal mor – måtte i fengsel

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Rundstjal mor – måtte i fengsel

En kvinne i 60-årene fra distriktet er dømt til fengsel etter å ha overført store pengebeløp fra sin egen mor over flere år.

Les mer i RingeriksAvisa

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

USAs president Donald Trump har havnet på kant med pave Leo om Iran-krigen – en konflikt som kan få alvorlige politiske konsekvenser for Trump på hjemmebane.

Les mer i RingeriksAvisa