mandag, 28 oktober 2019 20:18

Minde med minus 21 millioner

Skrevet av
Minde med minus 21 millioner Foto: Frank Tverran

Endelig kom også regnskapet for holdingselskapet til Bjarne Minde, Minde & Minde AS. Her er underskuddet kr 21.163.000 i følge nettstedet PROFF.no.

Etter hva RingeriksAvisa har grunn til å tro, er det en svensk investor som har gått inn slik at Bjarne Minde har blitt i stand til å stille garanti for kjøpesummen for Storgata 1 og 2 i Hønefoss. Formell overdragelse av eiendommene er satt til 15.mars 2020.

Tærer på kapitalen
Samtlige av de 8 foretakene som ligger under morselskapet Minde & Minde AS, gikk med underskudd i 2018. Selv om lønnsomheten i morselskapet er dårlig, er både likviditeten og soliditeten meget god. Det er fordi penger ikke tjenes og brukes samme år.

Andre saker å lese

Svenskekongen fyller 80 år: feires og filmatiseres

28-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Svenskekongen fyller 80 år: feires og filmatiseres

Når Kong Carl XVI Gustaf fyller 80 år torsdag, er det folkefest i Sverige. Den svenske kongefamilien har mye til felles med den norske, men er også svært ulik. – Få...

Les mer i RingeriksAvisa

Krona i medvind: – Kan være gunstig å bestille feriereiser nå

27-04-2026 Økonomi NTB - avatar NTB

Krona i medvind: – Kan være gunstig å bestille feriereiser nå

Den norske krona fortsetter stadig å styrke seg mot utenlandsk valuta. Ekspertene er samstemte om at det kan være lurt å bestille årets ferier nå.

Les mer i RingeriksAvisa

Nedgang i antall selvmord i Norge

27-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nedgang i antall selvmord i Norge

I alt 656 mennesker tok livet sitt i Norge i fjor, en nedgang fra året før, viser ferske tall fra FHI. Kirkens SOS mener det psykiske helsetilbudet må styrkes.

Les mer i RingeriksAvisa

Subbet inn mange millioner på en helg

27-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Subbet inn mange millioner på en helg

Golfduoen Kristoffer Reitan og Kristoffer Ventura fortsatte storspillet på siste dag av parturneringen Classic of New Orleans. Det holdt til delt 2.-plass.

Les mer i RingeriksAvisa