lørdag, 21 september 2019 23:35

HBK sikret nye 3 poeng

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Iselin Barclay de Tolly Nitter lagde to mål Iselin Barclay de Tolly Nitter lagde to mål Arkivfoto: Frank Tverran

Iselin Barclay de Tolly Nitter scorte to ganger borte mot Amazon Grimstad og befestet HBKs posisjon i toppen av 1. divisjon.

Amazon Grimstad er et av de beste lagene som HBK kniver i teten med. Å vinne lørdagens kamp på bortebane er nærmest det vi kaller en "seks-poenger" - ikke bare fikk HBK 3 poeng selv, men hindret en konkurrent i å få poeng i denne runden.

For øyeblikket ligger HBK på andre plass på tabellen, men det er tett like bak og mye kan endre seg på de fire kampene som gjenstår av sesongen.

Tabellen

 LagSpilte kamperPoeng
1 Fløya 17 35
2 Hønefoss BK 18 33
3 Amazon Grimstad 18 31
4 Øvrevoll Hosle 17 31
5 Medkila 17 28
6 Grei Kvinner Elite 18 26
7 Grand Bodø 18 26
8 Åsane 18 23
9 Byåsen KF 17 20
10 Nanset 18 16
11 Kaupanger 17 15
12 Snøgg 17 10

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Landslaget vil bryte ny barriere i gruppefinalen

26-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Landslaget vil bryte ny barriere i gruppefinalen

Norge spiller fredag om sin første gruppeseier i et sluttspill. For å greie det, må en ny barriere brytes i kampen mot Frankrike.

Les mer i RingeriksAvisa

Tenåring døde etter badeulykke i Volda

26-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En gutt i tenårene døde natt til fredag etter en badeulykke ved Grevsneset i Volda tidligere på natten.

Les mer i RingeriksAvisa

Storspill av norske golfstjerner – Reitan nær toppen

26-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Storspill av norske golfstjerner – Reitan nær toppen

Kristoffer Reitan og Viktor Hovland har begge kommet svært godt i gang i PGA-turneringen i Connecticut. 28-åringen Reitan er helt oppe i tetsjiktet etter sin åpningsrunde.

Les mer i RingeriksAvisa

Solbakken forklarer endringene: – Må heller være smarte enn grådige

26-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Solbakken forklarer endringene: – Må heller være smarte enn grådige

Helt siden trekningen i desember har mange nordmenn gledet seg til VM-kampen mot Frankrike. Ståle Solbakken forklarte torsdag hvorfor han ikke stiller toppet lag.

Les mer i RingeriksAvisa