fredag, 20 september 2019 15:14

Byggfirma har ramponert brannalarmen: Forbud mot å bruke egne lokaler

Skrevet av
Storgata 2 i Hønefoss Storgata 2 i Hønefoss Foto: Frank Tverran

Frimurerlosjen, som eier den seksjonen som utgjør øverste etasjen i Storgata 2, kan ikke lenger benytte sine egne lokaler.

Årsaken er at det firmaet som i over to år har hakket og banket i de andre etasjene i det samme bygget, har satt brannalarmen ut av funksjon. Det er foretaket D & R Byggtjenester AS som har stått for arbeidet i bygget.

Mats Dyrnes var inntil 22. august i år daglig leder og styremedlem i D & R Byggtjenester AS. Vi har spurt Mats Dyrnes hvorfor han har trukket seg?

- Det er ingen dramatikk i dette, svarer han. - Jeg har andre planer. Men jeg skal fortsette å jobbe der etter ferien, men skal ikke være daglig leder eller styremedlem, avslutter han.

Styrelder Bjarne Minde sitter dermed igjen alene i ledelsen av selskapet. Han har siden desember i fjor forsøkt å skrape sammen nok penger til å kjøpe resterende seksjoner i bygget.

Frimurerlosjen har kontaktet Ringerike brann og redning og fått beskjed om at de ikke kan bruke møtelokalene sine før brannalarmen er koplet til. Dette er en alarm som går direkte til brannstasjonen og som er pålagt for forsamlingslokaler.

Gårdeieren har nå engasjert seg for å få gjenopprettet alarmen.

Andre saker å lese

60 år med oljeleting i Norge: – Monumental betydning

20-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

60 år med oljeleting i Norge: – Monumental betydning

Tirsdag er det 60 år siden Esso boret den første brønnen på norsk sokkel. Noen år senere ble oljen funnet, og oljeeventyret var i gang.

Les mer i RingeriksAvisa

Europarådet retter pekefinger mot Fifa: – En åpen dør for svindel

20-07-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Europarådet retter pekefinger mot Fifa: – En åpen dør for svindel

Europarådet mer enn antyder at VM-sluttspillet i USA, Canada og Mexico har vært en belastning for integriteten til fotballen. Nå bes Fifa om å ta klare grep.

Les mer i RingeriksAvisa

Barn kjørte bil i 100 km/t

19-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En bil med fem barn under 15 år kjørte i svært høy fart i Eskilstuna i Sverige natt til søndag, ifølge politiet. Sjåføren var også under 15 år.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – roligere sommermarked i juli

18-07-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – roligere sommermarked i juli

Ferietiden preger eiendomsmarkedet i Ringerike, og denne ukens oversikt er betydelig kortere enn de foregående. Likevel ble det registrert flere boligsalg, med to eiendommer som oppnådde en kjøpesum på fire...

Les mer i RingeriksAvisa