fredag, 20 september 2019 15:14

Byggfirma har ramponert brannalarmen: Forbud mot å bruke egne lokaler

Skrevet av
Storgata 2 i Hønefoss Storgata 2 i Hønefoss Foto: Frank Tverran

Frimurerlosjen, som eier den seksjonen som utgjør øverste etasjen i Storgata 2, kan ikke lenger benytte sine egne lokaler.

Årsaken er at det firmaet som i over to år har hakket og banket i de andre etasjene i det samme bygget, har satt brannalarmen ut av funksjon. Det er foretaket D & R Byggtjenester AS som har stått for arbeidet i bygget.

Mats Dyrnes var inntil 22. august i år daglig leder og styremedlem i D & R Byggtjenester AS. Vi har spurt Mats Dyrnes hvorfor han har trukket seg?

- Det er ingen dramatikk i dette, svarer han. - Jeg har andre planer. Men jeg skal fortsette å jobbe der etter ferien, men skal ikke være daglig leder eller styremedlem, avslutter han.

Styrelder Bjarne Minde sitter dermed igjen alene i ledelsen av selskapet. Han har siden desember i fjor forsøkt å skrape sammen nok penger til å kjøpe resterende seksjoner i bygget.

Frimurerlosjen har kontaktet Ringerike brann og redning og fått beskjed om at de ikke kan bruke møtelokalene sine før brannalarmen er koplet til. Dette er en alarm som går direkte til brannstasjonen og som er pålagt for forsamlingslokaler.

Gårdeieren har nå engasjert seg for å få gjenopprettet alarmen.

Andre saker å lese

Naken mann og dame pågrepet på bibliotek i Sandnes

08-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Tidlig onsdag morgen ble en naken mann og dame funnet på et toalett på biblioteket i Sandnes. Begge er pågrepet av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Hvordan finner jeg boligverdien min?

07-04-2026 Økonomi Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Hvordan finner jeg boligverdien min?

Boligen er for de fleste den største verdien de eier. Likevel er det overraskende mange som ikke vet hva den faktisk er verdt akkurat nå. Det finnes heldigvis flere måter...

Les mer i RingeriksAvisa

Advarer om sårbart Norge: Satellittsvikt kan koste milliarder og true liv

07-04-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Advarer om sårbart Norge: Satellittsvikt kan koste milliarder og true liv

En ny analyse bestilt av Nærings- og fiskeridepartementet slår fast at Norge er blitt sterkt avhengig av satellittbaserte tjenester. Hvis de svikter, kan konsekvensene bli både alvorlige og kostbare.

Les mer i RingeriksAvisa

To personer omkom i snøskred i Hemsedal

07-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

To personer omkom i snøskred i Hemsedal

Fire personer ble tatt av et snøskred i Hemsedal mandag formiddag. To av dem omkom, melder politiet.

Les mer i RingeriksAvisa