fredag, 20 september 2019 15:14

Byggfirma har ramponert brannalarmen: Forbud mot å bruke egne lokaler

Skrevet av
Storgata 2 i Hønefoss Storgata 2 i Hønefoss Foto: Frank Tverran

Frimurerlosjen, som eier den seksjonen som utgjør øverste etasjen i Storgata 2, kan ikke lenger benytte sine egne lokaler.

Årsaken er at det firmaet som i over to år har hakket og banket i de andre etasjene i det samme bygget, har satt brannalarmen ut av funksjon. Det er foretaket D & R Byggtjenester AS som har stått for arbeidet i bygget.

Mats Dyrnes var inntil 22. august i år daglig leder og styremedlem i D & R Byggtjenester AS. Vi har spurt Mats Dyrnes hvorfor han har trukket seg?

- Det er ingen dramatikk i dette, svarer han. - Jeg har andre planer. Men jeg skal fortsette å jobbe der etter ferien, men skal ikke være daglig leder eller styremedlem, avslutter han.

Styrelder Bjarne Minde sitter dermed igjen alene i ledelsen av selskapet. Han har siden desember i fjor forsøkt å skrape sammen nok penger til å kjøpe resterende seksjoner i bygget.

Frimurerlosjen har kontaktet Ringerike brann og redning og fått beskjed om at de ikke kan bruke møtelokalene sine før brannalarmen er koplet til. Dette er en alarm som går direkte til brannstasjonen og som er pålagt for forsamlingslokaler.

Gårdeieren har nå engasjert seg for å få gjenopprettet alarmen.

Andre saker å lese

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

19-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

Barn og unge på sosiale medier har en økt risiko for å bli utsatt for kriminalitet. Ifølge Kripos etableres kontakt med barna ofte på plattformer som voksne oppfatter som ufarlige.

Les mer i RingeriksAvisa

Årets svakeste Høyre-måling

19-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Årets svakeste Høyre-måling

Høyre får 15,3 prosent på en ny måling fra Opinion, den svakeste oppslutningen siden Ine Eriksen Søreide ble valgt som partileder i februar.

Les mer i RingeriksAvisa

Far siktet for å ha leid prostituert til mindreårig sønn

18-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann er siktet for å ha leid en prostituert til sin sønn, som er under 16 år, skriver Nordlys.

Les mer i RingeriksAvisa

Tollerne tar mer narkotika: – Norge er et lukrativt marked

18-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tollerne tar mer narkotika: – Norge er et lukrativt marked

Tolletaten har beslaglagt over 1,2 tonn hasj og i underkant av én million narkotiske piller i første halvdel av 2026. Det går mot et rekordår i hasjbeslag.

Les mer i RingeriksAvisa