fredag, 26 juli 2019 08:12

Haldis Dale runder 100

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
Haldis Dale fyller 100 Haldis Dale fyller 100 Foto: Privat

Haldis Dale vokste opp i Rælingen som nest eldst av fem søsken. Hennes far var hardingfelespilleren Henrik Gjellesvik. Haldis hadde sine ungdomsår i Oslo, hvor hun arbeidet flere år på tannlegekontor.

Hun tok også utdanning ved Statens Industriskole.
I 1944 giftet hun seg i Uppsala med Lars Dale fra Granvin, begge flyktninger fra krigen i Norge. De fikk to døtre. Med unntak av fire år i Trondheim har Haldis bodd på Ringerike siden 1962. Her har hun bodd på Røyse, på Veien og de siste tre årene på Hallingby. Siden 1956 har hytta på Venabygdsfjellet vært en viktig del av livet. I senere år har hun også hatt stor glede av å låne lydbøker, - biografier, historiske verk og romaner. 100-årsdagen feires med familien på Hallingby omsorgssenter, der jubilanten bor i dag.

Vi slutter oss til gratulantene!

Sist redigert fredag, 26 juli 2019 08:17
NTB

Andre saker å lese

Førerkortbeslag og sykehusinnleggelse etter ATV-ulykke

14-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tidlig i morges rykket nødetatene ut til en trafikkulykke på Gamle Bygdevei i Ringerike, hvor en ATV hadde kjørt inn i et autovern. Ulykken ble meldt kl. 05:55.

Les mer i RingeriksAvisa

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

13-06-2025 Film NTB - avatar NTB

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

Norgespremieren på filmen «Affeksjonsverdi» blir under festivalen Oslo Pix Filmfestival. Joachim Trier vant Grand Prix-prisen for filmen i Cannes.

Les mer i RingeriksAvisa

Nordea tror Norges Bank skal kutte to ganger i år, men venter til høsten

13-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nordea tror Norges Bank skal kutte to ganger i år, men venter til høsten

Prisveksten og utsiktene til bedriftene tilsier at Norges Bank senker rentebanen til uka. Men selve kuttet kommer først til høsten, ifølge Nordea Markets.

Les mer i RingeriksAvisa

Wolt og Foodora blir kalt inn på teppet

13-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Wolt og Foodora blir kalt inn på teppet

Arbeidsministeren og justisministeren kaller inn ledelsen i Wolt og Foodora til møte etter avsløringer om alvorlige arbeidsforhold og mulig arbeidslivskriminalitet.

Les mer i RingeriksAvisa