torsdag, 16 mai 2019 13:19

Byens nye ansikt

Skrevet av
Et nytt kunsverk er i ferd med å komme på plass syd i byen Et nytt kunsverk er i ferd med å komme på plass syd i byen Foto: Rasmus Lindberg

Haakon Tronrud holder det han lover. I fjor sa han at inngangsporten til byen skulle pyntes opp med et kunstverk. Og nå kommer det.

Dermed har Ford-tomta fått et nytt ansikt. Modellen heter Kaja og kunstneren er ikke ukjente Børge Brekke, en mann som har bidratt mye til å pynte både eksteriør og interiør i Hønefoss.

Saken oppdateres.

Sist redigert lørdag, 18 mai 2019 11:18

Andre saker å lese

Siktet for to promillekjøringer

23-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Siktet for to promillekjøringer

Politiet bekrefter at tidligere statsråd Sandra Borch (Sp) er siktet for to tilfeller av promillekjøring i oktober i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa

Prislapp for NRKs nye hovedkvarter beregnet til 3,4 milliarder kroner

22-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Prislapp for NRKs nye hovedkvarter beregnet til 3,4 milliarder kroner

NRK opererer med en budsjettramme på 3,4 milliarder kroner for nytt hovedkontor på Normannsløkka i Oslo, skriver Kampanje.

Les mer i RingeriksAvisa

Politiet etterforsket voldshendelse i Søndre Park

21-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Politiet rykket tirsdag kveld ut til Søndre Park i Hønefoss etter melding om en voldshendelse. Meldingen kom inn rundt klokken 21.33.

Les mer i RingeriksAvisa

Sverige sier nei til Trumps fredsråd

21-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Sverige vil ikke bli med i president Donald Trumps fredsråd, sier statsminister Ulf Kristersson.

Les mer i RingeriksAvisa