mandag, 10 august 2015 14:18

Forhåndsstemmingen startet mandag 10. august

Skrevet av
Forhåndsstemmingen startet mandag 10. august Foto: Frank Tverran

Den ordinære forhåndsstemmingen ved kommunestyre- og fylkestingsvalget starter i dag, mandag 10. august. Velgerne kan stemme fram til og med fredag 11. september.

Kommunene tar imot forhåndsstemmer og informerer om hvor valglokalene er, åpningstider og hvordan man går fram for å stemme. I perioden for forhåndsstemming kan velgerne stemme i hvilken som helst kommune i landet.

På Kommunal- og moderniseringsdepartementets nettsted valglokaler.no kan velgerne også søke opp hvor valglokalene er, enten hvilket som er nærmest eller hvor det er valglokaler andre steder i landet. På nettstedet finnes også åpningstidene til valglokalene og kart. Du søker bare på fylke og kommune, så kommer alle valglokaler med åpningsdager/tider opp.

Valgdagen

Valgdagen er 14. september. Noen kommuner har to-dagers valg, så her kan velgerne også stemme søndag 13. september. Kommunene informerer om dette.

På valgdagen(e) må alle stemme i den kommunen der de er manntallsført, det vil si den kommunen de var registrert som bosatt i per 30. juni 2015.

Velgerne kan bare stemme én gang. Husk å ta med legitimasjon.

Sist redigert mandag, 10 august 2015 14:26

Andre saker å lese

Skogbrann nærmer seg Bordeaux i Frankrike – flere forsteder og flyplass evakuere…

25-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Skogbrann nærmer seg Bordeaux i Frankrike – flere forsteder og flyplass evakueres

Franske myndigheter har startet evakuering av flere forsteder vest for Bordeaux etter at en kraftig skogbrann har brutt ut i nærheten av den kjente vinbyen.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye streiker kan ramme flytrafikken i august

24-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye streiker kan ramme flytrafikken i august

Flere tusen ansatte i luftfarten kan fortsatt ende i streik. Fire nye meklinger venter i august.

Les mer i RingeriksAvisa

Vegvesenet med streng beskjed etter «søppelfjell» på rasteplasser

24-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Vegvesenet med streng beskjed etter «søppelfjell» på rasteplasser

Forsøpling på Norges over 430 rasteplasser har nå fått et så stort omfang at Statens vegvesen går ut med en egen pressemelding om problemet.

Les mer i RingeriksAvisa

Eide om Trump-toll: – Vi har ikke planlagt mottoll

24-07-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Eide om Trump-toll: – Vi har ikke planlagt mottoll

Utenriksminister Espen Barth Eide (Ap) reagerer sterkt på USAs tolløkning mot Norge, men avviser at regjeringen planlegger mottoll.

Les mer i RingeriksAvisa