onsdag, 25 desember 2024 13:32

Glatt slapseføre: Møteulykke på Rv7

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Første juledag var det en trafikkulykke på Rv7 mellom Sokna og Veme som skapte kortvarig dramatikk og redusert fremkommelighet. Slapseføre og uheldige omstendigheter førte til at to biler kolliderte, men heldigvis kom ingen til skade.

Politiet mottok meldingen om ulykken klokken 12:00 og rykket raskt ut sammen med ambulansepersonell og bilberger. Ved ankomst 12:36 kunne politiet konstatere at situasjonen ikke innebar alvorlig personskade. De involverte sjåførene ble tilsett av ambulansepersonell på stedet, mens politiet startet sine undersøkelser.

– Vi fikk raskt oversikt over situasjonen. Det er usikkert hvilket kjøretøy som har kommet over i motgående kjørefelt, men veiens tilstand med slaps kan ha bidratt til hendelsen, opplyser operasjonsleder i Sør-Øst politidistrikt.

Klokken 12:46 avsluttet politiet sitt arbeid på stedet. Begge bilene hadde fått betydelige skader og måtte berges. Ulykken løses som en forsikringssak.

Trafikken på stedet ble midlertidig redusert, men flyten ble gjenopprettet etter kort tid. For de mange som hadde planlagt reisen på Rv7 denne dagen, ble det en påminnelse om vinterens lunefullhet. Ingen skader, men en høytidsadvarsel for alle bilister: kjør forsiktig og ta hensyn til været.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Drivstoffdebatten: Slik er reglene

30-04-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Drivstoffdebatten: Slik er reglene

Ap foreslår å oppheve de fire vedtakene om drivstoff-avgiftslettelser der det er risiko for å ulovlig statsstøtte.

Les mer i RingeriksAvisa

Opp mot 26 grader og sommervær på vei: Her blir det varmest

30-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Opp mot 26 grader og sommervær på vei: Her blir det varmest

Sør-Norge får opp mot 26 grader de kommende dagene. Vestlandet og Midt-Norge får også fine temperaturer – men i nord henger vinteren igjen.

Les mer i RingeriksAvisa

Victoria's Secret anklager Normal for å selge og importere falske parfymer

30-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Victoria's Secret anklager Normal for å selge og importere falske parfymer

Skjønnhetsgiganten Victoria's Secret har stevnet den danske butikkjeden Normal for beskyldninger om salg av falske parfymer og parallellimport.

Les mer i RingeriksAvisa

Kollisjon på Røyseveien

29-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Onsdag formiddag kolliderte to biler på Røyseveien i Hole. To personer er involvert i ulykken, som ble meldt kl 09.49. Den ene føreren ble sjekket av ambulansepersonell på stedet, mens...

Les mer i RingeriksAvisa