fredag, 15 november 2024 11:24

Politiet: Kan ikke si når vi er ferdig med etterforskningen av Høiby

Skrevet av
Marius Borg Høiby er fortsatt under etterforskning for flere forhold. Marius Borg Høiby er fortsatt under etterforskning for flere forhold. Foto: Lise Åserud / NTB

Det gjenstår fortsatt etterforskning i saken der Marius Borg Høiby er siktet. Politiet kan foreløpig ikke si når det eventuelt kan bli aktuelt med en rettssak.

– Det er ingen endringer i siktelsen per nå, skriver politiadvokat Andreas Kruszewski i Oslo politidistrikt i en epost til NTB.

Høiby er siktet for en rekke forhold etter at politiet startet etterforskning i forbindelse med en voldshendelse i en leilighet på Frogner i Oslo 4. august der en kvinne er fornærmet. Han er siktet for kroppskrenkelse, skadeverk, hensynsløs atferd og brudd på besøksforbud mot kvinnen.

Høiby er også siktet for mishandling i nære relasjoner når det gjelder ekskjærestene Juliane Snekkestad og Nora Haukland, og for drapstrusler mot en mann.

Høiby har erkjent vold og skadeverk mot den fornærmede kvinnen etter hendelsen på Frogner, og trusler mot mannen. Han erkjenner ikke straffskyld i sakene der ekskjærestene Haukland og Snekkestad er fornærmet.

Både Høiby og de fornærmede kvinnene har vært i avhør hos politiet i saken. Oslo politidistrikt har tidligere sagt at de etterforsker saken med høy prioritet.

– Det gjenstår ulike etterforskningsskritt i saken uten at vi går inn på hva dette er, skriver Kruszewski.

– Vi kan foreløpig ikke angi når vi er ferdig med etterforskningen av saken eller når det eventuelt kan bli aktuelt med rettsbehandling, skriver han videre.

Andre saker å lese

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

19-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

Barn og unge på sosiale medier har en økt risiko for å bli utsatt for kriminalitet. Ifølge Kripos etableres kontakt med barna ofte på plattformer som voksne oppfatter som ufarlige.

Les mer i RingeriksAvisa

Årets svakeste Høyre-måling

19-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Årets svakeste Høyre-måling

Høyre får 15,3 prosent på en ny måling fra Opinion, den svakeste oppslutningen siden Ine Eriksen Søreide ble valgt som partileder i februar.

Les mer i RingeriksAvisa

Far siktet for å ha leid prostituert til mindreårig sønn

18-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann er siktet for å ha leid en prostituert til sin sønn, som er under 16 år, skriver Nordlys.

Les mer i RingeriksAvisa

Tollerne tar mer narkotika: – Norge er et lukrativt marked

18-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tollerne tar mer narkotika: – Norge er et lukrativt marked

Tolletaten har beslaglagt over 1,2 tonn hasj og i underkant av én million narkotiske piller i første halvdel av 2026. Det går mot et rekordår i hasjbeslag.

Les mer i RingeriksAvisa