lørdag, 02 november 2024 19:34

Drama på Aka arena: Uavgjort i målrik kamp mellom Hønefoss og AaFK Fortuna

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
AaFK Fortuna-keeperen måtte jobbe for lønna AaFK Fortuna-keeperen måtte jobbe for lønna Foto: Frank Tverran

Det ble en intens og spennende kamp på Hønefoss da hjemmelaget tok imot AaFK Fortuna.

AaFK Fortuna startet kampen med selvtillit og tok ledelsen allerede etter 18 minutter. Guro Hammer Røn sendte ballen i mål og ga bortelaget en tidlig 1-0-ledelse. Røn fikk imidlertid se det gule kortet i det 39. minutt, et øyeblikk som skulle sette tonen for en hard kamp mellom de to lagene.

Rett før pause doblet Christina Osnes-Ringen ledelsen til AaFK Fortuna, og lagene gikk til pause med en 2-0-ledelse til bortelaget. Hjemmelaget Hønefoss var under press og hadde store problemer med å komme forbi midtforsvaret til AaFK Fortuna.Dette endret seg og Hønefoss kom sterkt tilbake i andre omgang. Bare fem minutter etter avspark i andre omgang reduserte Kristin Gumaer til 1-2, og håpet ble tent blant hjemmepublikumet.

Etter et par gule kort til Hønefoss og et straffespark i det 75. minutt utlignet Silje Nyhagen til 2-2. Hønefoss hadde dermed klart å komme tilbake fra en to-måls underlegenhet og skapte stor jubel på hjemmebane.

De siste minuttene inneholdt flere spillerbytter fra AaFK Fortuna, som prøvde å unngå poengdelingen. Etter 90 minutter blåste dommeren av kampen, og lagene delte poengene etter en dramatisk 2-2-kamp.

Denne kampen viste virkelig hvilken vilje og innsats som ligger i begge lagene. Hønefoss viste at de kunne kjempe seg tilbake, mens AaFK Fortuna måtte se seieren glippe etter en sterk start.

Etter 22 spilte kamper har Hønefoss 51 poeng, Bodø/Glimt 47, AaFK Fortuna 42 og Viking 27

Sist redigert lørdag, 02 november 2024 19:39
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Regjeringen utreder behovet for mer arbeidsinnvandring

29-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Regjeringen utreder behovet for mer arbeidsinnvandring

Økende knapphet på arbeidskraft vil bety at arbeidsinnvandrere vil bli viktig for Norge. Nå setter regjeringen ned et utvalg som skal analysere behovet.

Les mer i RingeriksAvisa

280 personer pågrepet i internasjonal politiaksjon mot bestillingsvold

29-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

280 personer pågrepet i internasjonal politiaksjon mot bestillingsvold

I alt 280 personer er det siste året pågrepet i flere ulike land, blant annet Norge, i en svenskledet internasjonal politiaksjon mot vold som handelsvare.

Les mer i RingeriksAvisa

Forsvarsministeren i ilden på Stortinget

29-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Forsvarsministeren i ilden på Stortinget

Bråk om F-16-fly til Ukraina, pengerot og et omstridt maskekjøp har rystet Forsvaret. Onsdag skal forsvarsminister Tore O. Sandvik (Ap) grilles i Stortinget.

Les mer i RingeriksAvisa

Innvandrere har mindre sjanse for forfremmelse på arbeidsplassen

29-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Innvandrere har mindre sjanse for forfremmelse på arbeidsplassen

Ansatte med innvandrerbakgrunn har mindre sjanse for opprykk og opplever oftere mobbing på arbeidsplassen. Det gjelder spesielt for ansatte fra Afrika og Asia.

Les mer i RingeriksAvisa