fredag, 18 oktober 2024 21:00

Fører i 70-åra stoppet etter farlig kjøring i Hønefoss

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

I går kveld, klokken 17:59, stanset Utrykningspolitiet (UP) en bil for kontroll etter å ha observert farlig kjøring ved Peppes Pizza i Hønefoss. Bilen hadde kjørt i motgående kjørefelt og gjort en feilmanøver i et lyskryss, som nesten førte den over i motgående felt.

Føreren, en kvinne i 70-årene bosatt på Røyse, fikk førerkortet inndratt på stedet som følge av hendelsen. Ingen ulykker ble rapportert i forbindelse med kjøringen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa