onsdag, 09 oktober 2024 08:09

Underskudd på 13 millioner kroner for Hadeland Glassverk

Skrevet av
Hadeland Glassverk Hadeland Glassverk Foto: Frank Tverran

Hadeland Glassverk hadde et krevende år i 2023. Strømkrise, økt inflasjon og rentehevinger gjorde at glassprodusenten gikk 13 millioner i underskudd.

– Det var et krevende år med strømkrise gjennom vinteren. Vi måtte permittere flere ansatte. Det var også økt inflasjon og hele sju rentehevinger gjennom året. Dette ga mye usikkerhet hos våre vanlige kunder og bedriftskunder, sier eier og styreleder Atle Brynestad i Hadeland Glassverk til Ringerikes Blad.

75 ansatte ble permittert i de tre første månedene av 2023, og store deler av bedriften var nedstengt i første kvartal.

Omsetningen til Hadeland Glassverk AS ble rett under 175 millioner kroner i 2023. Det er 69 millioner lavere enn året før, viser årsregnskapet.

Driftsresultatet endte på 14 millioner kroner i minus. Før skatt fikk bedriften et underskudd på 17 millioner. Selskapet satt igjen med et underskudd på 13 millioner kroner, skriver avisen.

Hadeland Glassverk ble etablert i 1762 og er Norges eldste eksisterende håndverksbedrift.

Andre saker å lese

Sønn siktet for drap – stikkskader på far

13-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i 40-årene er siktet for å ha drept sin far på Kløfta i Ullensaker 30. juni. Obduksjonsrapporten viser stikkskader på faren.

Les mer i RingeriksAvisa

Svenske funnet død i fjellet Nordland

13-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En svensk statsborger som ble meldt savnet søndag kveld, er funnet død i et fjellområde i Hattfjelldal kommune i Nordland.

Les mer i RingeriksAvisa

Slik blir været på Ringerike de neste 10 dagene

13-07-2026 Nyheter Frank Tverran med AI-støtte - avatar Frank Tverran med AI-støtte

Slik blir været på Ringerike de neste 10 dagene

Ringerike går inn i flere dager med svært høye temperaturer. Det kan bli opptil 33 grader på det varmeste, før kjøligere luft og enkelte regnbyger ventes mot slutten av perioden.

Les mer i RingeriksAvisa

Solbakkens dom om VAR-trend i VM: – En fallitterklæring

13-07-2026 Sport NTB - avatar NTB

Solbakkens dom om VAR-trend i VM: – En fallitterklæring

Ståle Solbakken har ledet Norge til tidenes VM-innsats. Dagen etter kvartfinaletapet var de fleste spørsmålene om to dommeravgjørelser som bidro til å vippe kampen Englands vei.

Les mer i RingeriksAvisa