tirsdag, 08 oktober 2024 12:06

Nordea-kunder har problemer

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Nordeas kunder opplever igjen tekniske problemer, denne gangen med innloggingen, ifølge svenske medier.

– Man kan oppleve problemer med å logge inn, og det beklager vi. Vi jobber med å løse det nå, sier pressekontakt Hugo Laigar i Nordea til Aftonbladet.

Hva som kan ligge bak problemene, vil han ikke kommentere,

– Akkurat nå er det fullt fokus på å løse dem, sier han.

Nordea ble i september utsatt for et såkalt DDoS-angrep, eller tjenestenektangrep, som overbelaster tekniske løsninger slik at de ikke fungerer. Angrepet skjedde samtidig som det ble gjort teknisk vedlikehold, noe som førte til problemer for kundene.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Nordea har Norges minst fornøyde bankkunder

21-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nordea har Norges minst fornøyde bankkunder

Nordea havner for første gang nederst i en stor måling av kundetilfredsheten i norske banker. Bulder topper listen for fjerde år på rad.

Les mer i RingeriksAvisa

Norsk kvinne død etter fall i Spania

20-09-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 71 år gammel norsk kvinne døde etter et fall på tur langs den populære fjellruten Ruta del Cares i Nord-Spania lørdag ettermiddag.

Les mer i RingeriksAvisa

En semitrailer med fisk kjørte inn i tre på Åmot

20-09-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En semitrailer med fisk har kommet over i motgående kjørefelt på riksvei 3, kjørt av veien og truffet et tre søndag morgen.

Les mer i RingeriksAvisa

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

20-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

Vi nærmer oss et nytt rentemøte. Alle med boliglån må snart finregne på renter og mulige økte kostnader.

Les mer i RingeriksAvisa