søndag, 06 oktober 2024 08:18

Pensjonist i Drammen lå død i tre måneder

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En 79 år gammel pensjonist i Drammen ble tidlig i sommer funnet død, men dødsfallet ble ikke oppdaget før etter tre måneder.

Dødsfallet ble oppdaget av en nabo som ikke hadde sett mannen på lenge, skriver Drammens Tidende.

Mannen bodde mesteparten av livet sammen med foreldrene i en enebolig på Bragernes. Etter at faren og moren døde for noen år siden bodde han der alene. Han hadde ikke ektefelle eller barn, og nærmeste familie var noen søskenbarn.

Tidligere i vår syntes naboen at det var lenge siden hun hadde sett den eldre mannen. Hun banket på døren, men ingen svarte. Dagene gikk, og hun så fortsatt ikke noe til naboen. Den siste dagen i mai kikket hun inn gjennom kjøkkenvinduet igjen.

– Brillene og posten lå på bordet på samme måte som sist. Da tenkte jeg at det hadde skjedd noe, og ringte politiet, forteller hun.

Politiet rykket ut og tok seg inn i boligen. Der fant de mannen død på soverommet. Det var tydelig at han hadde ligget død en stund. Dødsdatoen er satt til 1. mars, altså hadde han ligget død i tre måneder.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune i uke 12 - 2026

21-03-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune i uke 12 - 2026

Her kommer den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Mette-Marit sier hun ikke husker Epstein-googling: – Visste ikke at han var en o…

20-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mette-Marit sier hun ikke husker Epstein-googling: – Visste ikke at han var en overgriper

Kronprinsesse Mette-Marit sier at hun ble manipulert og lurt av Jeffrey Epstein, men avviser at hun visste at han var en seksualforbryter og overgriper.

Les mer i RingeriksAvisa

Gir nytt liv til brukte møbler – Ringerike kommune vil donere til frivilligheten…

19-03-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Gir nytt liv til brukte møbler – Ringerike kommune vil donere til frivilligheten

Ringerike kommune tar nå et nytt steg i arbeidet med miljø og bærekraft. Nye retningslinjer for ombruk gjør at møbler og annet utstyr som kommunen ikke lenger har behov for...

Les mer i RingeriksAvisa

E6 stengt ved Sel i Gudbrandsdalen på grunn av steinskred

19-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Et steinskred gjør at E6 er stengt ved Rosten nord for Sel i Gudbrandsdalen. Veien blir stengt til torsdag, og omkjøring er via Østerdalen.

Les mer i RingeriksAvisa