tirsdag, 04 juni 2024 10:20

Kronprins Haakon kommer til Hønefoss

Skrevet av
Kronprins Haakon. Kronprins Haakon. Foto: Lise Åserud, NTB

Kronprins Haakon skal besøke Ringerike videregående skole i Hønefoss.


Under besøket den 11. juni vil Kronprinsen bli bedre kjent med skolen og skolens engasjement som UNESCO-skole. Kronprinsen vil også snakke til elevene om internasjonal utvikling og bærekraft.

- Dette blir en interessant og spennende dag for oss, sier rektor Bjørn Volleng. Vi gleder oss og er veldig stolte over å kunne ønske H.K.H. Kronprins Haakon velkommen til vår skole.

I 2023 ble Ringerike videregående skole tatt inn i det internasjonale nettverket av UNESCO-skoler. Ringerike videregående skole har i mange år hatt et tett samarbeid med FN-sambandet i Norge gjennom å være såkalt FN-skole. Nå har skolen tatt dette et skritt videre og blir en del av det internasjonale nettverket for UNESCO-skoler.

Dermed får skolen en enda sterkere tilknytning til FN internasjonalt, samtidig som den inngår i et samarbeid med norske skoler som også er en del av nettverket.

Andre saker å lese

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

07-11-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

Salget av Hadelandsveien 303 for 11.250.000 kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Langtjernveien 33 følger med en kjøpesum på 6.300.000 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

Politikerne i regjeringsapparatet fikk nylig råd av PST om å ikke sveipe på Tinder, Hinge og Grindr, opplyser kilder til Dagens Næringsliv.

Les mer i RingeriksAvisa

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

Ledelsen ved Oslo legevakt har lenge kjent til faren for vold og trusler mot de ansatte uten å følge det godt nok opp, mener Arbeidstilsynet.

Les mer i RingeriksAvisa

Meid ned av buss i fotgjengerfeltet

06-11-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

På hjørnet av Kvernberggata og Kirkegata ble en eldre kvinne påkjørt av en buss mens hun befant seg i fotgjengerfeltet.

Les mer i RingeriksAvisa