torsdag, 25 april 2024 11:06

Mindreårig knivstukket på vei til skolen i Moss

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mindreårig gutt er knivstukket i Moss, men vedkommende framstår ikke som kritisk skadd. En person er pågrepet, opplyser Øst politidistrikt.

– En person er påført knivskader. Vedkommende er våken, men fremstår ikke som kritisk skadd. Vi har pågrepet en gjerningsperson som kjøres til arrest. Politiet har kontroll på stedet, og vi har startet etterforskning, skriver operasjonsleder Lisbeth Mjøsund i en melding til mediene.

Personen som ble knivstukket, var en mindreårig gutt, den siktede er en mann i 50-årene.

– Trolig har fornærmede vært på vei til skolen da hendelsen fant sted. Per nå kjenner vi ikke til at det er noen kjent relasjon mellom fornærmede og siktede, fortsetter Mjøsund.

Ordføreren i Moss, Simen Nord, sier til VG at han reagerte med sjokk over hendelsen.

– Jeg er dypt sjokkert over å ha fått høre at en elev ble knivstukket på vei til skolen i dag tidlig, forteller Nord til avisen.

Voldshendelsen skjedde i området Grindvoll/Innfartsveien.

NTB

Andre saker å lese

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

30-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

Vipps lar nå barn under 15 år betale til bedrifter og organisasjoner med Vippsnummer.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjørte bil kraftig medisinert – dømt til fengsel og bot

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 40-årene fra Hønefoss er dømt til fengsel, bot og tap av førerrett etter å ha kjørt bil i sterkt medikamentpåvirket tilstand.

Les mer i RingeriksAvisa

Dømt for vold med spritflaske – fikk samfunnsstraff

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 30-årene fra Ringeriksregionen er dømt til samfunnsstraff etter å ha slått en annen mann i ansiktet med en spritflaske under en fest. Hendelsen førte til at fornærmede...

Les mer i RingeriksAvisa

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

30-04-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

Anerkjennes Russlands annektering av Krim, vil det ifølge eksperter undergrave og endre den internasjonale orden som ble etablert etter andre verdenskrig.

Les mer i RingeriksAvisa