søndag, 24 mars 2024 11:01

Fire funnet døde i enebolig på Torpo i Hallingdal

Lørdag kveld ble fire personer funnet døde i en enebolig på Torpo. Her er politiets teknikere i arbeid på stedet. Lørdag kveld ble fire personer funnet døde i en enebolig på Torpo. Her er politiets teknikere i arbeid på stedet. Foto: Frederik Ringnes / NTB

Fire personer ble lørdag kveld funnet døde i en enebolig på Torpo i Ål i Hallingdal. Politiet har ingen indikasjoner på at flere er involvert.

– En patrulje rykket lørdag kveld ut etter å ha fått en bekymringsmelding fra et familiemedlem, sier politistasjonssjef Brit Fyksen ved Midtre Hallingdal politistasjon.

Politiet varslet mediene om hendelsen klokken 22.25 lørdag kveld. Bekymringsmeldingen kom inn til politiet tidligere på dagen.

– Da patruljen kom fram, fant de fire personer i boligen. Alle ble bekreftet døde, sier hun.

Politiet bekrefter at det er gjort våpenfunn på adressen der fire personer ble funnet døde på Torpo i Hallingdal lørdag kveld.

To voksne og to unge voksne ble funnet døde, opplyser politiet på en pressekonferanse søndag formiddag. Politistasjonssjef Brit Fyksen ved Midtre Hallingdal politistasjon bekrefter at de fire er i familie.

Krimteknikere fra politiet kom til åstedet ved 1-tiden. Kripos er også koblet inn i etterforskningen. Åstedsteknikerne dro fra stedet rundt klokken 3 natt til søndag.

To politibiler sto igjen for å holde vakt på stedet.

Tidspunkt

Politiets innsatsleder Torben Henriksen på stedet snakket med fremmøtt presse ved 1.30-tiden natt til søndag og han opplyste da at politiet har en formening om når de fire døde.

– Politiet gjør åstedsundersøkelser. Vi har en formening om når de døde, men vi går ikke ut med detaljer nå, det vil etterforskningen vise, sier Henriksen.

Han ønsker ikke kommentere hva politiet har gjort av beslag, eller om det er funnet våpen på stedet. Han vil heller ikke si noe om kjønn eller alder på de fire som er funnet.

Ikke identifisert

Politiet understreker at de ikke har noen indikasjoner på at det er flere involvert i hendelsen, og de leter ikke etter noen gjerningspersoner.

– Det er for tidlig å si noe om relasjonen mellom de omkomne, siden de ikke er formelt identifisert, sier Fyksen.

Hun sier videre at det er fire personer som er bostedsregistrert på adressen og at pårørende til disse er varslet.

Politiet har varslet en pressekonferanse om dødsfallene klokken 11 søndag.

– Dypt tragisk

Ordfører i Ål kommune, Solveig Vestenfor, sier til Hallingdølen at dette er dypt tragisk.

– Når slikt skjer i små lokalsamfunn kjennes det ekstra hardt, sier hun.

Brit Fyksen kaller det også dypt tragisk det som har skjedd.

– Jeg tenker spesielt på de pårørende og de som kjenner de som er omkommet. Det er en utrolig tragisk hendelse, sier Fyksen.

Torpo er en liten bygd med 300–400 innbyggere som ligger lang riksvei 7 i Hallingdal, rundt 11 kilometer øst for kommunesenteret Ål.

– Sorg- og kriseteam er varslet. Deres jobb er å ivareta de pårørende, sier ordføreren.

Sist redigert søndag, 24 mars 2024 11:13

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - dette ble solgt i begynnelsen av april

11-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - dette ble solgt i begynnelsen av april

Det har vært god aktivitet i eiendomsmarkedet i Ringerike de første dagene i april. Den høyeste registrerte overdragelsen gjelder Storgata 1, som gikk for 20 millioner kroner. Flere boliger har...

Les mer i RingeriksAvisa

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

10-04-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

Det er ikke ofte regjeringen må gripe inn med ekstraordinære tiltak for å håndtere nasjonale krisetilstander. Pandemi, flom, krig – og nå: Norge i fotball-VM.

Les mer i RingeriksAvisa

Felleskjøpet i Hønefoss får søndagsåpent hagesenter

10-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra og med søndag 12. april åpner Felleskjøpet i Hønefoss sitt hagesenter også på søndager.

Les mer i RingeriksAvisa

Dette avgjør når du kan starte utendørsarbeidet

10-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Pressemelding fra ifi.no - avatar Pressemelding fra ifi.no

Dette avgjør når du kan starte utendørsarbeidet

Våren er høysesong for vedlikeholdsarbeid ute, og mange er raske med å finne frem vaskekost og malerulle når sola titter frem. Men det er ikke alt som bør gjøres med...

Les mer i RingeriksAvisa