mandag, 18 mars 2024 13:00

Nye landslagsdrakter

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Fotballandslagene, her representert ved Erling Braut Haaland, får nye drakter. Fotballandslagene, her representert ved Erling Braut Haaland, får nye drakter. Foto: Vegard Grøtt / Bildbyrån / handout / NTB

De norske fotballandslagene skal fra i vår spille i en ny landslagsdrakt. Trøya får sin «debut» mot Tsjekkia på Ullevaal stadion denne uken.

Den nye drakten er den mest høyteknologiske et norsk fotballandslag noen gang har brukt, ifølge Jan Ove Nystuen, som er leder for merkevare i Norges Fotballforbund.

– Kun det beste er godt nok for landslagene våre. Detaljer helt ned på mikronivå sørger for at drakten skal være best mulig å bruke i all slags vær. Samtidig har vi tatt med oss noe av det tradisjonelle i utviklingen av drakten og latt oss inspirere av historien i designet, sier Nystuen.

Han nevner blant annet at den nye hjemmedrakten er inspirert av sverdet til vikingkongen Harald Hårfagre, mens navn og nummer har hentet inspirasjon fra et særegent runetegn.

– Bortedrakten er inspirert av det unike nordiske lyset med is og nordlys som stikkord, sier Nystuen.

Drakten kommer i salg for publikum fra 21. mars.

NTB

Andre saker å lese

«Trainspotting»-forfatteren tar for seg unge menn og kjærlighet i ny oppfølger…

14-07-2025 Lesestoff NTB - avatar NTB

«Trainspotting»-forfatteren tar for seg unge menn og kjærlighet i ny oppfølger

Den skotske forfatteren Irvine Welsh avlegger i sin nye bok «Men in Love» karakterene fra «Trainspotting» et besøk når de leter etter kjærligheten.

Les mer i RingeriksAvisa

I dag gikk første direktetog fra Oslo til Malmö på over 20 år

14-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

I dag gikk første direktetog fra Oslo til Malmö på over 20 år

Mandag morgen gikk det første direktetoget fra Oslo til Malmö på mange år – men det skal bare gå i tre uker.

Les mer i RingeriksAvisa

Bitcoin overstiger 1,2 millioner kroner

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Verdens største kryptovaluta bitcoin overstiger 120.000 amerikanske dollar. Det vil si at en bitcoin tilsvarer omtrent 1,2 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Tenåring skadet i MC-ulykke ved Hole kirke

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til mandag rykket nødetatene ut til en ulykke i Kirkebakken i Hole kommune, like ved Hole kirke. En tenåringsgutt hadde sklidd ut i en venstrekurve med lett motorsykkel og...

Les mer i RingeriksAvisa