Overleverte saksdokumenter til 22.juli-kommisjonen

Her er politioverbetjent Kåre Tiller på vei ut fra Hønefoss politistasjon med lydlogger, rapporter og annen dokumentasjon.
Torsdag ettermiddag overleverte Nordre Buskerud politidistrikt syv ringpermer med dokumenter til 22.juli-kommisjonen.
– Jeg er veldig glad for at vi nå blir ettergått på en ordentlig og redelig måte, sier politimester Sissel Hammer.
I dag overleverte tjenestemenn fra Nordre Buskerud politidistrikt totalt syv ringpermer med dokumenter fra politiarbeidet rundt terrorangrepet på Utøya til den regjeringsoppnevnte 22. juli-kommisjonen.
– Vi har gitt kommisjonen innsyn i alt de har bedt om, sier Hammer.
I forrige uke besøkte kommisjonen selv Nordre Buskerud politidistrikt. Da fikk de blant annet møte tjenestemenn som deltok i politiaksjonen, og se på forholdene på operasjonssentralen. Dokumentene som nå oversendes gjør at kommisjonen kan gå enda grundigere til verks i evalueringsarbeidet.
– Nå sender vi blant annet over lydloggen fra både nødsamtaler og politisambandet. I tillegg legger vi ved rapporter og all annen relevant dokumentasjon, sier Hammer, og fortsetter:
– I tillegg til det vil selvsagt våre tjenestemenn være tilgjengelige for kommisjonen, slik at de kan få forklare seg om alle omstendigheter rundt politiaksjonen den 22. juli.



