Overleverte saksdokumenter til 22.juli-kommisjonen

kommisjonsdokumenter

Her er politioverbetjent Kåre Tiller på vei ut fra Hønefoss politistasjon med lydlogger, rapporter og annen dokumentasjon.


Torsdag ettermiddag overleverte Nordre Buskerud politidistrikt syv ringpermer med dokumenter til 22.juli-kommisjonen.
 
– Jeg er veldig glad for at vi nå blir ettergått på en ordentlig og redelig måte, sier politimester Sissel Hammer.


 
I dag overleverte tjenestemenn fra Nordre Buskerud politidistrikt totalt syv ringpermer med dokumenter fra politiarbeidet rundt terrorangrepet på Utøya til den regjeringsoppnevnte 22. juli-kommisjonen.
 
– Vi har gitt kommisjonen innsyn i alt de har bedt om, sier Hammer.
 
I forrige uke besøkte kommisjonen selv Nordre Buskerud politidistrikt. Da fikk de blant annet møte tjenestemenn som deltok i politiaksjonen, og se på forholdene på operasjonssentralen. Dokumentene som nå oversendes gjør at kommisjonen kan gå enda grundigere til verks i evalueringsarbeidet.
 
– Nå sender vi blant annet over lydloggen fra både nødsamtaler og politisambandet. I tillegg legger vi ved rapporter og all annen relevant dokumentasjon, sier Hammer, og fortsetter:
 
– I tillegg til det vil selvsagt våre tjenestemenn være tilgjengelige for kommisjonen, slik at de kan få forklare seg om alle omstendigheter rundt politiaksjonen den 22. juli.

Legg til kommentar


Sikkerhetskode
Vis ny kode