sidemenyen

Oversett innhold

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Søk i RingeriksAvisa

Forsiktig utklassing i Askerhallen

panthers 100Etter en drøy ukes spillepause, dro Ringerike Panthers på besøk til Asker og Frisk-Asker 2/NTG

Askerlaget, som før denne kampen lå på 14. plass på tabellen, hadde i utgangspunktet ingen mulighet til å slå Ringerike Panthers. Sist lagene møttes vant Panthers 11-1. Og akkurat det kom vel til å prege første periode hvor Panthers "latet seg" til 0-0.

 

Men akkurat det fikk de nok høre i pausen. For i andre periode kviknet det hele litt til. Først scorer Krister Evensen, så Nicolai Bakketun og deretter Martin Scott Hagen.Men  med Martin på scoringslista kunne jo ikke "makker" Dustin være dårligere, så han la på til 0-4 tre minutter senere. Marcus Nilsson meldte seg også på og sørget for 0-5.
Så langt hadde 5 spillere laget hvert sitt mål. Litt jevnere fordelt enn den siste kampen mot Sparta da Martin Scott Hagen lagde alle fire alene.

 

I tredje periode så det ut som om Panthers roet seg litt ned igjen. Seieren og begge poengene var i boks. Frisk på sin side hadde ingen ambisjoner om å vinne. Og dermed snek Panthers seg opp på 4. plassen på tabellen med samme poeng som Sparta, men med bedre målforskjell.Dermed endte det med 0-5.

 

- Vi hadde ikke en toppdag i dag, det var mye i spillet som ikke stemte, sa hovedtrener Martin Boork like etter kampen.


- Men vi klarte å holde oss rolige og kontrollere inn en sikker sier, avslutter han og legger samtidig til at han ser fram til en hjemmekamp igjen på lørdag. Da er det Furuset som kommer på besøk.